Recitační soutěž

Ve čtvrtek 9. 3. se v učebně hudební výchovy představili naši “prvostupňoví” recitátoři. O jejich snaze a ochotě recitovat svědčí i celkový počet, kdy jsme si vyslechli 24 recitátorů a v záloze byli připraveni ještě další náhradníci. 🙂 Žáci byli rozděleni do 3 kategorií, z nichž každá měla 8 zástupců. Porota to měla opravdu velmi těžké, neboť výkony recitátorů byly velmi vyrovnané a opravdu rozhodoval každý bod, ať už se jednalo o udělení bodů za tempo, sílu a práci s hlasem nebo třeba postoj recitátora. Vyslechli jsme si básně od Jiřího Žáčka, Miloše Kratochvíla, Jiřího Suchého a dalších, které nás pobavily a vykouzlily úsměv na tváři. 

První kategorii, již představovali prvňáci, opanovala Kristýna Konečná, u druháků a třeťáků zvítězil Adam Viktorin a v nejstarší kategorii si vítězství připsala Lucie Půlkrábková. 

Děkujeme všem recitátorům za jejich odvahu a píli při přípravě na soutěž i skvělé výkony přímo v soutěži. Přejeme jim, ať jim tato snaha vydrží nejlépe i na druhý stupeň a můžeme se tak do budoucna těšit na rozšíření tohoto uměleckého odpoledne. 

Děkuji také svým kolegyním za zajištění zázemí, účast v porotě a přípravě svých žáků k recitaci. 

Veronika Dvořáková

Jazyk webu
Czech CS English EN Ukrainian UK
Kalendář
Březen 2023
Po Út St Čt So Ne
« Úno    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.