Projekt Naše obec

V projektu Naše obec se třeťáci seznamovali s místem, ve kterém žijí. Vyhledávali v mapě Dolních Bojanovic důležité budovy obce, ale také vlastní bydliště. Objevovali zajímavé informace z historie vesnice. Měli za úkol sepsat pověst z Dolních Bojanovic nebo zapsat nějakou událost z historie naší obce, kterou zjistí třeba od svých stařečků. Ve skupinách potom děti vytvořily plakáty s informacemi o nejdůležitějších místech obce.

Ve výtvarné výchově se žáci inspirovali znakem obce a vytvořili si vlastní erb. V hudební výchově se naučili tančit vrtěnou.

Navštívili jsme obecní úřad, kde se nám věnoval pan starosta i s panem místostarostou. Paní knihovnice nás provedla Slováckou chalupou. Prohlédli jsme si kostel a pan farář nás provedl obrazárnou na faře. Poslední exkurzi jsme měli do Tonstudia Rajchman. Pan majitel nám ukázal nahrávací studio, ve kterém jsme si mohli zkusit nahrát jednu písničku, a přitom jsme viděli i práci v hudební režii.

Všem děkujeme, že nám věnovali svůj drahocenný čas.

Děti se při projektu aktivně zapojovaly a věřím, že jsme v nich vybudovaly lásku a úctu k místu, ve kterém žijí.

Mgr. Kristina Polášková, Mgr. Eva Králíková

Jazyk webu
Kalendář
Prosinec 2023
Po Út St Čt So Ne
« Lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.