Přednáška Nečekané těhotenství

V dubnu naši deváťáci absolvovali besedu na téma Neplánované těhotenství. Přijela k nám paní lektorka, která pořádá prevenci pro mládež od agentury Národní iniciativa pro život a také pracuje v poradně pro ženy Na počátku.  Nejdříve žákům přiměřenou formou přiblížila (v prezentaci a videu) princip početí, v jakém konkrétním období k němu může dojít a kdy vzniká život. Velmi všechny zaujala modely miminek – plodů v různých fázích vývoje. Ty dostali do rukou s úkolem, přiřadit k nim správné informace, které ještě lektorka doplnila o mnoho zajímavostí. Závěrem prvního bloku si ještě stručně představili antikoncepci.

O týden později se setkali znovu.  Tato část byla hodně ,,povídací“.  Řešili, co je zaujalo, ptali se… Opět měli možnost skupinové práce.  U tématu antikoncepce   tentokráte hledali především nevýhody a výhody konkrétních metod, popřípadě rizika. Všichni se měli zamyslet, co by dělali, kdyby zjistili, že čekají dítě. Snažili se řešit tuto teoretickou situaci a hledat možná řešení.

Většina žáků se shodla na tom, že není kam spěchat. A hlavně, že správný čas má každý jindy. Záleží na mnoha okolnostech, zralosti, důvěře, přesvědčení, zodpovědnosti obou partnerů…

Beseda určitě byla přínosná.  Někteří ještě zůstali, aby se ptali a hlavně přišli osobně paní lektorce poděkovat.

  Marie Bartálová, DiS.

Jazyk webu
Připravujeme
Žádné události
Kalendář
Červen 2024
Po Út St Čt So Ne
« Kvě    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.