Pasování na čtenáře

Už je to téměř rok, kdy k nám do školy přišli prvňáčci. A vidíte, v pondělí 19.6. byli slavnostně pasováni na čtenáře.

Cesta to byla ale nelehká. Učili se poznávat, číst  písmenka, slabiky, slova a věty a svou pílí a snahou jsou z nich dnes čtenáři, kteří dokáží přečíst knížku. Za své úsilí byli odměněni a v obecní knihovně pasováni na čtenáře.

Tady je přivítala milá paní knihovnice Jitka Makuderová a král Jiří s princeznami Nelou a Valérií.

Děti předvedly své čtenářské dovednosti, vyhledávaly zadané knížky a složily slavnostní slib čtenáře.

Pan král je pasoval na čtenáře a z rukou princezen a paní  knihovnice dostaly knížku  a pamětní list.

Velkou radost jim udělal dort s housenkou Agátou, která nás provázela celým slabikářovým obdobím.

Přeji našim prvňáčkům, aby se čtení stalo jejich celoživotním zájmem a potěšením a v knihách nacházeli nejen vědomosti, ale hlavně radost.

Děkuji paní knihovnici Jitce Makuderové za krásný program, žákyním Nele Makuderové a Valérii Damborské za role princezen a žáku Jiřímu Tlachovi, který ztvárnil pana krále.

Velký dík patří také paní Michaele Zdražilové za nádherný a výborný dort.

Mgr. Ludmila Kiedroňová

Květen 2024