Mladší florbalistky 1. v okrese!

Dívky III. kategorie (6.-7. ročník, nebo 8. ročník nar. 2009) se zúčastnily turnaje ve velkém florbalu, který se konal na naší škole. V okresním kole bylo 5 škol vč. naší.  Po loňském „neúspěchu“, kdy dívky neuhrály ani jeden bod, bylo znát, že letos se o body chtějí „poprat“ mnohem více. Měly slíbeno, že v případě 1. místa dostanou pohár, který bude naplněn zmrzlinou. A tak se rozhodly jít za svým „snem“. První zápas se jim vydařil, i když jsme museli ještě doladit spoustu maličkostí. Výhra nad Žarošicemi 4:2 nás velmi potěšila. V druhém zápase jsme tušili, že půjde o náročný zápas, který může být zásadní. Změna taktiky byla tak na místě a vyplatilo se. Dívky v těžkém zápase porazily Velkou nad Veličkou 2:0. Další zápas byl proti Blatnici, která se na turnaji objevila po několika letech. Byl to velmi kvalitní soupeř a zápas byl velmi vyrovnaný. Velmi smolným způsobem skončila 1. půle zápasu, kdy holky inkasovaly branku dvě vteřiny před koncem. O to víc daly všechny síly do druhé půle, podařilo se jim vstřelit dvě branky a utkání tak skončilo 2:1. Emoce plné radosti a nadšení byly na dívkách opravdu zřetelné. Do posledního zápasu s Dambořicemi jsme nechali hrát úplně všechny, o to víc ty, které si v předchozích zápasech zahrály méně. Zápas nebyl zpočátku snadný, ale nakonec si holky vybojovaly výhru 6:3 a zaslouženě postoupily z 1. místa do krajského kola, které se uskuteční 24. 11. v Blansku. Dívkám velmi gratulujeme k prvenství v okrese a děkujeme za jejich bojovnost, odhodlanost a týmovost. Přejeme jim také, ať se jim v Blansku daří a mají ze sportu co nejvíce radosti, jako tomu bylo při dnešním turnaji.

Reprezentantky: Helena Blažková, Karla Šimková, Terezie Strážnická, Pavla Hubačková, Barbora Herková, Barbora Sůkopová, Valentýna Rygarová, Adriana Jordánová, Eva Vraňanová, Tereza Půlkrábková, Kateřina Bartová, Sára Blažejová, Dominika Grégrová, Tereza Kolajová