Matematické soutěže školního roku 2022/2023

Jako každý školní rok i tento jsme se zapojili do několika matematických soutěží, ve kterých žáci slavili několik úspěchů a jeden opravdu mimořádný.

První soutěží byla na podzim Pythagoriáda, kde ze školních kol postupovali v 6. ročníku Matěj Myška a Matěj Straka a v 7. ročníku Lukáš Zelinka. Oběma účastníkům ze šestého ročníku se v okresním kole podařilo získat shodný počet bodů a tím i sdílené 2. místo, výsledné pořadí určil počet bodů ze školního kola a to je 2. místo Matěj Myška a 3. místo Matěj Straka.

Druhou již tradiční soutěží byla matematická olympiáda, ve které se úspěšnými řešiteli školního kola stali:

6. ročník – Matěj Straka a Matěj Myška

7. ročník – Ondřej Klubus, Marián Herka, Jiří Hanzalík, Eliáš Kaňa, Jakub Tomčala, Lukáš Zelinka, Kristián Janeček a Kamila Komosná

8. ročník – Gabriela Benešová a Markéta Staňová.

V okresním kole potom získal 2. místo Matěj Straka za 6. ročník a sdílené 2. místo Ondřej Klubus a Eliáš Kaňa za 7. ročník.

Poslední soutěží byla Pangea, ve které se vyhodnocuje současně umístění školní, krajské a celorepublikové, následuje potom finálové kolo pro 60 nejlepších účastníků z každé kategorie, které se letos konalo 16. 6. v budově Národního muzea v Praze. V této soutěži se v kategorii 6. ročník zapojili Matěj Myška a Matěj Straka, v kategorii 7. ročník Eliáš Kaňa, Lukáš Zelinka, Ondřej Klubus a Kristián Janeček a v kategorii 8. ročník Vojtěch Svoboda, Tomáš Zelinka, Elen Esterková a Viktorie Vlašicová. Obrovským úspěchem bylo umístění Matěje Myšky a Ondřeje Klubuse ve svých kategoriích a jejich postup do finálového kola, kde získali umístění v první třetině výsledkové listiny. Přesnější čísla umístění si můžete prohlédnout v galerii.

Všem účastníků patří gratulace a Matěji Myškovi a Ondřeji Klubusovi i velký potlesk za jejich mimořádný úspěch. Přeji hodně dalších podobných zkušeností.

Klára Javornická

Jazyk webu
Kalendář
Květen 2024
Po Út St Čt So Ne
« Dub    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.