Lyžařský výcvikový kurz 2024

Po roce se opět žáci 7. ročníku vydali vstříc poznávání horského prostředí, kde čelili výzvám, které lyžařský kurz nabízí. V sobotu 27. 1. 2024 odjeli žáci do Beskyd na chatu Soláňku, ze které se vrátili v pátek 2.2.2024 v době pololetních prázdnin. Vysvědčení je tedy ještě čeká po jarních prázdninách.

Sněhové podmínky nejsou letos v naší republice nejpříznivější, o to více si vážíme skutečnosti, že nám se podařilo celý týden lyžovat. Některé dny byly podmínky i velmi dobré, a dokonce jsme díky biatlonovému areálu ve Velkých Karlovicích vyzkoušeli i běžky. Všichni žáci se v lyžařských dovednostech posunuli o kus dál a všichni se nakonec dostali na velký svah. Vyhnula se nám vážnější zranění, což je jeden z hlavních cílů, který byl splněn.

Chata byla taktéž výborně připravena a žáci si odváží spoustu zážitků i ze společných večerů. Ty byly naplněny SoláňCupem, přednáškami, karnevalem nebo diskotékou. V úterý měli žáci odpočinkový den, který strávili částečně na svahu nebo na již zmíněných běžkách. Odpoledne navštívili Vodní svět, kde zregenerovali své tělo a zadováděli si třeba na tobogánu.

Letos se lyžařský výcvikový kurz velmi vydařil a za to děkuji jak žákům, tak především jejich instruktorům – panu řediteli M. Maňasovi, učitelkám L. Štepníkové, M. Dvořákové, která sklízí obdiv nás všech za 31 lyžařský kurz, a I. Švanygové, která byla zároveň zdravotnicí. O všechny žáky se starala skvěle.

M. Dvořák, vedoucí LVK

Jazyk webu
Kalendář
Květen 2024
Po Út St Čt So Ne
« Dub    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.