Listopad v 2. oddělení ŠD

Měsíc listopad jsme zahájili další významnou budovou pro naši obec, a to je POŠTA. Ve školní družině jsme si povídali, k čemu nám slouží tato budova a jaký má pro občany naší vesnice význam. Společně jsme zhlédli  Pošťáckou pohádku, která nás zaujala. Hezky ukázala, jak v dřívější době fungovaly služby pošty. Dnes je to úplně jiné!

Po domluvě s paní vedoucí pošty jsme se vydali na návštěvu pošty. Nejdříve se děti pozdravily se zaměstnanci pošty a pak si děti vyslechly pár slov o provozu a práci. Také přišlo na pár dotazů, které byly zodpovězeny.  Během cesty jsme zjistili, které děti z naší družiny poblíž bydlí. Toto krásné odpoledne jsme ukončili na dětském hřišti.

Společně jsme si vyrobili dopisní obálky, do kterých děti napsaly nějakou zprávu svým kamarádům, paní učitelce, rodičům. Dokonce putuje dopis i panu prezidentovi! /jako/ Děti si vyzkoušely návrh své vlastní poštovní známky, kterou si namalovaly.

11.listopadu jsme všichni vyhlíželi Martina na bílém koni, ale zase nepřijel. Nevadí! Povyprávěli jsme si o tradici tohoto svátku, namalovali si obrázky a plnili úkoly na toto téma. Příští rok nám to třeba vyjde.

Koncem měsíce jsme se věnovali výrobě čertů a Mikulášů. Teď už ty hodné děti budou čekat na nadílku.

Odpolední čas v družině jsme věnovali také hrám na koberci, stavěním různých staveb z lega, kreslením a malováním, prohlížením časopisů, hraním stolních her… Pokud nám počasí dovolilo, chodili jsme na školní zahradu, do lesíka. Čas v tělocvičně děti strávily hrami s míčem, cvičením na nářadí, florbalem a vybíjenou.

Vladimíra Pavková, vychovatelka