Deník Anne Frankové

Žáci 8. a 9. ročníku se v pátek 12. ledna vydali za kulturou. Letos jsme nám dobře známá brněnská divadla vyměnili za Slovácké divadlo v Uherském Hradišti. Předem jsme věděli, že představení nebude určeno k pobavení. Na programu byla totiž divadelní hra napsaná podle stejnojmenné knihy Deník Anne Frankové. Kniha původně psaná formou deníku zachycuje dva roky života třináctileté dívky židovského původu. Celý tento čas tráví se svou rodinou v utajení v zadní tajné části budovy továrny na marmeládu, kde se skrývali před nacisty. Ve svých zápisech líčí pocity z nucené izolace, ale zaznamenává také, co jedli, jak trávili nekonečné dny, zachycuje i svou první lásku, ale hlavně neochvějnou naději, že se dočká konce války a tím vytoužené svobody…

Představení se nedala upřít originalita ztvárnění původně deníkové knihy. Hlavní hrdinku představovala dřevěná loutka v životní velikosti a té pak střídavě propůjčovaly své hlasy různé herečky. I když představení bylo poměrně dlouhé, myslím, že nás mohlo vést k zamyšlení nad osudy, obavami a touhami dětí během krutého válečného konfliktu…

Mgr. Hana Martínková

Připravujeme
Žádné události
Kalendář
Prosinec 2021
Po Út St Čt So Ne
« Lis    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.