Cyklovodácký kurz 9. ročníku

Letos se opět konal výběrový cyklovodácký kurz pro žáky 9. ročníku. Zúčastnilo se ho 33 žáků. Od 12. – 16. 6. 2023 se věnovali sjíždění po řece Nežárce, poznávání okolí na kolech, koupání, hraní her, opékání a zpívání u táboráku, a nechyběly ani diskotéky. V pondělí po příjezdu jsme se všichni ubytovali a hned se účastnili instruktáže, jak se správně ovládá loď a nasbírali cenné informace, které jsme hned poté uvedli do praxe. Po večeři se někteří jeli okoupat do blízké pískovny a večer se věnovali písním u táboráku. Druhý den nás čekal celodenní výlet na loďkách, přičemž jsme urazili téměř 20 km. Počasí nám přálo a doslova pár kapek nás zastihlo pouze jednou. Ve středu byla možnost vybrat si mezi krátkou a dlouhou etapou na kolách. Krátká etapa směřovala do Třeboně (cca 60 km středně lehčí trať), a dlouhá na zámek Hluboká (cca 90 km náročnější trať). Všechny etapy proběhly zdárně a žáci si tak odnesli opět nevšední zážitky. Večer před táborákem plným nejen táborových písní se některým stále chtělo na kola a vykoupat se v nedaleké pískovně. Ve čtvrtek si opět mohli vybrat mezi kratší etapou na lodích – z kempu do Dráchova a pak vyjížďka na kole na zámek Červená Lhota – a delší verzí na lodích – z kempu až do Soběslavi a pak krátkou projížďkou na kolách kolem pískovny s případným koupáním. Večer se uskutečnila závěrečná diskotéka, na které občasně zněly i folklórní písně včetně vrtěné a verbuňků. Poslední den kromě balení proběhly také závody na lodích, které byly bezesporu velkou legrací.

Kurz hodnotím jako velmi vydařený a věřím, že si žáci tento týden přes veškeré náročnosti užili s velkým nadšením. Instruktoři si na vodě žáky velmi cenili jako kolektiv, byli slušní, uměli si vytvořit veselou náladu, udělat si legraci i ze sebe.

Děkuji všem, kteří se kurzu zúčastnili. Především chci poděkovat instruktorům z naší školy, kterými byli: Zdeněk Šebesta, Miroslava Zmrzlíková, Iva Švanygová. Také s námi jel pan ředitel Žarošic Tibor Zmrzlík a pan doktor Rajmund Miksl, kterým děkujeme za jejich vstřícnost a ochotu nám pomoci. Poděkování patří také všem z Kempu Krkavec, kteří se nám věnovali s veškerou péčí a poskytli nám ten největší možný komfort. A na závěr už jen – děcka, díky moc, byli jste úžasní!

Marian Dvořák, vedoucí CVK

Jazyk webu
Připravujeme
Žádné události
Kalendář
Červen 2024
Po Út St Čt So Ne
« Kvě    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.