Březen v 2. oddělení ŠD

Měsíc březen patřil mimo jiné i knize. Navštívili jsme místní knihovnu, kde nás čekala paní Růžena Kašíková, knihovnice naší obce. Ta nás provedla knihovnou a sdělila nám informace k samému chodu knihovny. Některé děti knihovnu navštěvují a pro ty ostatní bylo vše nové. V družině si děti četly pohádky, prohlédly si vystavené knihy. Vyrobily si svoji knížku a záložku.

21.březen není jenom prvním jarním dnem, ale k tomuto datu připadá i Světový den Downova syndromu. V tento den si lidé dávají každý jinou ponožku, aby si uvědomili, že lidé nejsou všichni stejní. I děti z družiny se na tento den připravily, aby podpořily lidi s tímto hendikepem. Povyprávěli jsme si společně o odlišnosti těchto lidí, jak se k nim chovat a jak jim pomáhat.

Velikonoční svátky nám klepou na dveře a jaro je tu. Abychom potěšili velikonoční výzdobou maminky, pustili jsme se do vyrábění z keramiky. Ostatní velikonoční tvoření nás čeká v dalším měsíci.

Na vycházce děti pozorovaly kvetoucí stromy a květiny. Cestou se protáhly na průlezkách. Pokud bylo příznivé počasí, chodili jsme na školní hřiště, zahradu. Čas v tělocvičně trávíme skákáním přes švihadla, hrou s míči nebo cvičením na nářadí. Velkou radost mají z velkého míče kin-ballu, za kterým se opravdu naběhají.

Vladimíra Pavková, vychovatelka ŠD

Jazyk webu
Kalendář
Únor 2024
Po Út St Čt So Ne
« Led    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.