Absolventské práce 9. ročníku

I letos, třebaže ve ztížených podmínkách, naši deváťáci předvedli svoje absolventské práce. A byla to velká radost, protože to byly prezentace velmi pěkné, zdařilé a mnohdy inspirativní.  I když se deváťáci  s konzultanty zpočátku mohli vídat jen on-line, práce měly vysokou úroveň. Témata byla pestrá – dověděli jsme se např. zajímavosti ze života různých osobností (Nicholas Winton, Steve Jobs, princezna Diana, Božena Němcová, Al Capone…), nechyběla sportovní témata jako parkour, aerobic, tanec… Zhlédli jsme také pěkné práce např. z oblasti techniky (mikrovlnné záření, nanotechnologie, vývoj internetu…), zeměpisu (Japonsko, Austrálie…) a dějepisu (Starověký Egypt, Zbraně středověku, Západní a Východní fronta,,,) Jsme taky moc rádi, že sami žáci nakonec potvrdili, že absolventky byly pro ně důležitou zkušeností, i když si ze začátku přáli, aby byly zrušeny.

Mrzí nás, že v důsledku posledních smutných událostí neproběhly veřejné prezentace. Závěrem můžeme jen zkonstatovat, že jsme na vycházející žáky pyšní a přejeme jim do dalších studijních let hodně zdaru.

třídní učitelky K. Javornická a A. Tlachová

Červenec 2021