Pasování na čtenáře

Už je to téměř rok, kdy k nám do školy přišli naši prvňáčci. A vidíte, v úterý 19. 6. byli slavnostně pasováni na čtenáře.

Byla to ale cesta nelehká. Učili se poznávat, číst písmenka, slabiky, slova, věty a svou pílí a snahou jsou z nich dnes čtenáři, kteří dokážou přečíst knížku. Za své úsilí byli odměněni a v obecní knihovně pasováni na čtenáře.

Tady je přivítala milá paní knihovnice, paní Jitka Makuderová a představila je králi a jeho družině.

Děti předvedly své čtenářské dovednosti, vyhledávaly zadané knížky a složily slavnostní slib čtenáře.

Pan král je pasoval na čtenáře a z rukou jeho družiny dostaly knížku a pamětní list. Velkou radost jim udělal krásný dort, sladký slabikář, na kterém si společně pochutnaly.

„Slabikář jsme přečetli a teď si ho sníme“, volali prvňáčci.

Přejeme našim prvňáčkům, aby se čtení stalo jejich celoživotním zájmem a potěšením a v knihách nacházeli nejen vědomosti, ale hlavně radost.

Děkujeme paní knihovnici Jitce Makuderové za krásný program a vstřícnost, žákům devátých tříd, Michaelu Stancovi, Veronice Kotlaříkové, Ludmile Selucké a Kateřině Zámečníkové, za pomoc a

velký dík také patří paní Jitce Čulenové za úžasný slabikářový dort.

Mgr. Alena Zemanová, Mgr. Ludmila Kiedroňová

Prosinec 2019