Listopad v 2. oddělení ŠD

V měsíci listopadu jsme pokračovali v další etapě naší celoroční hry. Museli jsme se opět nalodit a vyplout. Na otevřeném moři nás ale zastihl vítr a prudká bouře, naše lodě ztroskotaly na pustém ostrově. Více než polovina všech posádek onemocněla. Proto jsme se museli sami postarat o nemocné. Obvazovali jsme ruce, nohy, kolena, prsty, prostě vše, co bylo zraněno. Na souši jsme si pak všechno povyprávěli, prohlédli kufřík se zdravotními potřebami. Protože se nám všem líbil, vyrobili jsme si kufříček, ale jen na hraní.

Začátek měsíce byl krásně slunečný, proto jsme chodili na vycházky, školní hřiště, zahradu. Zahráli jsme si na honěnou, kopanou, dováděli na průlezkách v lesíku naší školy. Děvčata navlékala na větvičku spadlé listí, které nám teď zdobí naší družinu. A už je tu svatý Martin. Ten nám přijel na bílém koni, kterého jsme si složili z papíru.

Zahájili jsme také přípravu na Vánoce. Z keramické hlíny jsme vymodelovali anděla a drobné ozdůbky. Ze zdravotních paliček a ubrouskovou technikou vyrobily děti krásný obrázek. Už se všichni těšíme na další vánoční tvoření!

Vladimíra Pavková

Kalendář
Únor 2020
Po Út St Čt So Ne
« Led   Dub »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829  
Archiv
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.

Statistiky webu
vyrobil GADWP