Leden v 2. oddělení ŠD

Začátek měsíce ledna byl spojen zejména s povídáním o Vánocích, dárcích a prožívání vánočního klidu doma s rodinou a blízkými. Odpolední chvilky jsme věnovali popíjení čajů a jejich ochutnávkou. Při posezení si děti vyprávěly, jak pomáhají maminkám při vaření a pečení. „Jenom ať jim to zůstane!“

Protože leden nebyl vůbec štědrý na sníh, využili jsme sluníčka, které se nám ukázalo na obloze. Na školním hřišti a průlezkách se děti proběhly a zadováděly. Cestou do okolí vesnice jsme pozorovali přírodu a povídali si o ní.

Pomoc ptáčkům v zimě je důležitá, proto děti vyrobily z krabice od mléka krmítka. Povrch krabice natřely, barevně ozdobily a stříšku nalepily z dřevěných klacíků. Naučili jsme se poznávat určité ptáky, kteří létají v zimě na naše krmítka. Plnili jsme také ptačí úkoly.

Jedno slunné odpoledne jsme se vypravili na exkurzi do firmy Blažek, kde nás provedla p. Blažková. Odnesli jsme si role od koberců, z kterých děti vyrobily barevné pastelky. Tyto pastelky nám zdobí chodbu u naší družiny. Náš výsledek je skvělý i tím, že se všichni zapojili do této výzdoby.

V průběhu měsíce se děti hrály s novými hračkami, stavěly z lega, hrály společenské a smyslové hry. Odpoledne nám zpříjemnilo vystoupení našeho kamaráda Viktora, který nám zahrál na kytaru a zazpíval. V tělocvičně jsme hráli míčové hry, ale také zdolávali různé překážky – opičí dráhu. Děvčata skákala přes švihadla a cvičila na žíněnkách, chlapci hráli florbal nebo kopanou.

                                                                                                                                     Pavková Vladimíra

 

Kalendář
Únor 2020
Po Út St Čt So Ne
« Led   Dub »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829  
Archiv
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.

Statistiky webu
vyrobil GADWP