Zimní olympiáda v 1. oddělení družiny

Velkou sportovní událostí, která v únoru proběhla, byla zimní olympiáda. I my v družině jsme se pustili do sportovního klání.

Nejdříve bylo potřeba zapálit-vyrobit olympijský oheň. Ten jsme vytvořili společně i pro děti z 2. oddělení školní družiny. Vyprávěli jsme si o tradici olympijských her, o barvách a významu olympijských kruhů. Plnili jsme pracovní listy spojené s olympiádou. Děti vyprávěly, jaký sport se jim líbí, a komentovaly výsledky různých sportovců. Elena přinesla ukázat dětem suvenýry z olympijského městečka v Brně a vyprávěla své zážitky.

Jednotlivá sportovní klání pak probíhala v tělocvičně školy a na chodbě u družin.

Děti si vyzkoušely různé sportovní disciplíny: hokej, biatlon, sáně, běh na lyžích, skoky, curling a rychlobruslení. Samozřejmě vše bylo jen jako, takže např. hokej spočíval v trefování míčků florbalovou hokejkou do branky, na saních-krabice od ovoce-jeden seděl a druhý krabici tlačil, biatlon = rychlý běh s následným střílením=házením míčků na kužely, curling=házení hokejovými puky na cíl. Děti potrénovaly rychlost, koordinaci pohybu, zručnost. Projevily radost ze svých úspěchů a úspěchů kamarádů. 

Nešlo o to vyhrát, ale zúčastnit se. To platilo i přesto, že proběhlo vyhodnocení. Každé z dětí, které se olympiády zúčastnilo, dostalo diplom a malou sladkost. Ti nejlepší pak i medaile.

Marta Jašková, vychovatelka

 

 

Jazyk webu
Czech CS English EN Ukrainian UK
Připravujeme
Žádné události
Kalendář
Říjen 2022
Po Út St Čt So Ne
« Zář    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.