Září v 2. oddělení ŠD

Prázdniny nám utekly jako voda a je tu zase nový školní rok. V tomto školním roce navštěvují školní družinu jenom děti z prvních ročníků. Všichni prvňáčci byli zvědaví, jak to ve školní družině chodí, a hlavně, jaký je odpolední program. To všechno jsme si během prvního týdne povyprávěli a seznámili se s celoroční hrou „U nás na farmě“.

Pokud nám počasí dovolilo, chodili jsme co nejvíce na školní hřiště hrát hry, v lesíku si děti zašplhaly na lanech jako opičky, v sadě se proběhly, zahrály si na schovávanou. Nejvíce je zaujala velká trampolína, na které jsme strávili nejvíce času. Sportu jsme se také věnovali v tělocvičně, ve které určitě strávíme co nejvíce času po celý školní rok. V družině si děti stavěly ze stavebnic a hrály si s oblíbenými hračkami.

Podzim začíná sklizní na polích, zahradách, fouká vítr, zvířátka se pomalu ukládají k zimnímu spánku, ptáci odlétají do teplých krajin. Děti si s chutí vyrobily ptáčky, kteří nám odlétají na jih, a to vlaštovky. Vyrobené vlaštovky nám zdobí naši chodbu u školní družiny. K podzimu patří také ježek a jablka, která jsme si nasbírali na školní zahradě. Jablíčka jsme červenou temperou natiskli na bílý výkres, vystřihli a nalepili na bodlinky ježka. Ježky jsme přidali k vlaštovkám, a tak jsme vyzdobili celou plochu nástěnky. Musím děti pochválit za krásnou práci, která se všem líbila.

Vladimíra Pavková

Připravujeme
Žádné události
Kalendář
Listopad 2020
Po Út St Čt So Ne
« Říj    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.