Září v 2. oddělení ŠD

Prázdniny nám skončily a zase je tu nový školní rok. Ve školní družině jsme přivítali prvňáčky, kteří se postupně seznamovali s pravidly chování nejen v družině, ale i na školním hřišti a v tělocvičně.

V tomto školním roce se budeme věnovat celoroční hře “Z pohádky do pohádky“. Měsíc září patří pohádce o Červené karkulce. Četli jsme si několik verzí pohádky, malovali obrázky, plnili pohádkové úkoly.

Vyprávěli jsme si o podzimní přírodě – jak se mění počasí, zbarvení listů, příprava zvířátek na zimu apod. Děti nejvíce zaujalo vyprávění o ježkovi, prohlédly si obrázky. Přečetli jsme si příběh a  ježka jsme si vymodelovali z keramické hlíny, s kterou se děti teprve seznamují. Z barevného papíru si děti vystřihaly a slepily Podzimníčka.

Ve volných chvílích si děti malovaly, stavěly ze stavebnic, hrály stolní a společenské hry. Děvčata si nejvíce oblíbila panenky a kuchyňku, ve které si mohou připravit něco k snědku.

Pokud nám počasí dovolilo, chodili jsme na školní hřiště a zahradu. Na hřišti jsme si zahráli míčové hry, malovali barevnými křídami, protáhli se na průlezkách. Na zahradě jsme ochutnali červená jablíčka a hrušky.

Vlaďka Pavková