Září v 2. oddělení ŠD

Opět jsme se 1. září sešli po letních prázdninách ve školní družině. V novém školním roce děti přivítaly nové žáky, a to prvňáčky. Druhé oddělení budou také navštěvovat děti třetích tříd, které se na prvňáčky ohromně těší.

Celým školním rokem nás bude provázet celoroční hra s názvem „Cesta za pokladem“. Děti plní úkoly, za každý splněný úkol dostanou diamant. Ten si dávají do svých skleniček a za určitý počet si vybarví každý měsíc políčko své lodě.  V měsíci září nás čeká první zastávka s názvem „Příprava na pevnině“. Než vyplujeme za pokladem, čeká nás spousta práce – posádka se musí navzájem seznámit, musí se seznámit s pravidly plavby, obeznámit se svojí lodí, musí vymyslet název své lodi.

V odpočinkové činnosti si vyprávíme o prázdninách, zážitcích během prázdnin, povídáme si o bezpečné cestě domů a zpět. Moc se děti těší, že po náročných hodinách v lavicích si odpočinou na koberci, zahrají si s kamarády, postaví si něco krásného z lega. Slunné dny jsme strávili na školním hřišti, trampolíně a na dětském hřišti.

Podzimní počasí nám ukázalo svoji barevnost, kterou děti využily při zapouštění barev a výrobě Podzimníčka. K podzimu také patří ježek, který se ukládá k zimnímu spánku. Zhlédli jsme krátký dokument o ježkovi, povyprávěli si o něm a také ho vyrobili z papírového kartonu. A to zase třeťáci si vyrobili velkého ježka, kterému nalepili obtisklé ruce jako bodliny. Práce se jim velmi povedla. Během výtvarných a pracovních činností děti plnily spoustu dalších úkolů k celoroční hře. Mezi oblíbenou činnost patří také hry a soutěže v naší tělocvičně. Děti se zde proběhnou, protáhnou se  a zadovádí s míčem.

Vladimíra Pavková

Jazyk webu
Připravujeme
Žádné události
Kalendář
Září 2023
Po Út St Čt So Ne
« Srp    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.