Září v 1. oddělení ŠD

Máme tu září a s ním i nový školní rok. A do školní družiny přišli noví žáci, prvňáci. Nejdříve jsme se museli všichni pořádně seznámit a zjistit, jak to v družině chodí. Zažít si několik pravidel, aby nám bylo společně dobře. Vyzkoušeli jsme si nové hračky a hry. Nejvíce děti baví stavba domečků z velkých molitanů a kartonových kostek. Vedle her s kamarády jsme se pustili do různého vytváření.  Například jsme si nazdobili družinovou složku obrázkem vlastní ruky.

Pak už přišlo na řadu podzimní tvoření. S dětmi jsme si vyprávěli a četli z knížky „Rok v přírodě“ o ježkovi. Hodně z nás vidělo toto zvířátko na vlastní oči. Vyrobit si ježka z papíru proto pro nás nebyl žádný problém. V těchto měsících se nám začínají listy na stromech zbarvovat. Krásně zbarvené jsou i stromy, které jsme společně vyrobili, a které teď zdobí chodbu školy. Chodbu u školní družiny zdobí závěs z barevných listů, které jsme vytvářeli za pomoci barev a skleněných kuliček. K podzimu patří také sklizeň ovoce a zeleniny. S dětmi jsme poznávali různé druhy ovoce i zeleniny. A ty, které pěstujeme a sklízíme u nás, jsme na obrázcích nalepili na dětmi ozdobený tácek. K podzimu patří i  strašáci z dýní. Ti naši jsou jen papíroví, ale tvoří zároveň leporelo, které ukazuje, jak dýně roste. Musím děti moc pochválit, protože za tak krátkou dobu, co jsme společně v družině, zvládly vyrobit hodně hezkých věcí.

„V září, v září, zlaté slunce září……“ se zpívá v jedné z písniček Jana Svěráka. My jsme využili slunečné dny k pobytu na školní zahradě a hřišti. Největší radost měly děti ze skákání na venkovní trampolíně. Pohybové hry jsme si zahráli i v naší družině. Byly to hlavně hry, při kterých se můžeme lépe poznat.

Při odpočinku na koberci jsme si četli z knížky „Kosprd a Telecí“. Je to pro děti veselá vzpomínka na dobu strávenou v mateřské škole-příběh dvou kamarádů holčičky a chlapce. I my si vyprávíme o tom, co jsme zažili venku s kamarády nebo doma. Některé děti přinesly ukázat kamarádům diplomy a medaile za sportovní výkony, dárky, které si koupily na hodech, obrázky, které namalovaly. Nezapomněli jsme ani na děti, které mají narozeniny. Popřáli jsme Filipovi a Andrejce.

Takový byl měsíc září u nás v družině. Už se těšíme na další. V nich už nás čeká putování „Družinou plnou pohádek“. Jako první potkáme na cestě Karkulku a vlka.

Marta Jašková, vychovatelka ŠD

 

Jazyk webu
Czech CS English EN Ukrainian UK
Kalendář
Květen 2022
Po Út St Čt So Ne
« Dub    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.