Září v 1. oddělení ŠD

Začal nám další společný rok ve školní družině.  V tomto družinovém roce k nám přibyli ještě kamarádi z 3. třídy. Doufáme, že se jim bude u nás líbit :o). Hned na začátku jsme zavzpomínali na minulý rok, připomněli si, jak to v družině chodí, a také si řekli, co nás v tomto roce čeká.

A na co se můžeme těšit? Budeme poznávat naši obec. Kde se nachází důležité a zajímavé stavby a k čemu slouží, jak se jmenují ulice v obci, s kterými vesnicemi sousedí naše obec a mnoho dalšího. Jako první jsme si vyprávěli o obecním úřadě, proč máme v obci obecní úřad, kde se nachází, jaký máme znak. Děti zjišťovaly, jak se jmenuje pan(í) starosta(stka) a pan místostarosta. Na mapu obce jsme pak obecní úřad zakreslili a nalepili obrázek. Stejně tak jsme do mapy jednotlivých ulic nalepili a zakreslili domy, ve kterých bydlíme, zároveň jsme si ukazovali cestu, kudy jdeme do školy a ze školy. Stejně jako má erb-znak naše obec i my jsme si vytvářeli svoje vlastní erby a taky si vyprávěli o tom, co všechno bychom nakreslili na družinový erb.

Sluníčka a teplého počasí jsme využili k pobytu na školní zahradě, hráli jsme si na průlezkách, sbírali jablka (všem moc chutnala), šišky, žaludy, listy, které už se začaly pomalu barvit do podzimních barev. Vše jsme pak v družině vystavili vedle okrasných dýní, které jsme vyráběli. Při jedné z návštěv zahrady jsme se potkali s malým ježkem, který se přišel podívat, co se děje. V družině jsme si pak o něm vyprávěli, jak je pro nás užitečný, kde přečká zimu a jak bychom se měli o něj starat. Nezapomněli jsme na návštěvu tělocvičny, už se nám po ní stýskalo. Hráli jsme si s míči, švihadly, cvičili na nářadí. Naši noví kamarádi ze třetí třídy přinesli do družiny ukázat plody kávy, které jsme společně nasadili, a teď budeme čekat, jestli nám vyrostou. Tomáš nám přesně řekl, jak a do jaké hlíny se mají sadit a kde se káva pěstuje. My v družině zatím kávu nepijeme, i když některé děti se pochlubily, že už kávu zkusily :o).

Marta Jašková