Září v 1. oddělení ŠD

Máme nový školní rok a s ním k nám do školní družiny dorazilo několik druháků a třeťáků. Abychom se lépe poznali a zapamatovali si jména kamarádů, vytvořili jsme si jmenovky. Ale nejen tak ledajaké! Každá jmenovka nese jméno, ale také otisk rukou.

Minulý rok se nesl ve znamení pohádek. V tom letošním se zaměříme na poznávání přírody, celoroční projekt nese název Rok v přírodě. V přírodě se střídají čtyři roční období, proto jsme na výzdobu vytvořili barevné lampiony.  Každé období má svoji typickou barvu, stejně tak i lampiony.

Podzim hraje všemi barvami, tudíž jsme si s nimi hráli nejen při tvoření lampionů, ale i při tvorbě podzimních stromů. Děti je vytvořily technikou tupování špejlemi do uší. Na výstavu obrázků se můžou všichni podívat na chodbě u družiny a 1. stupně. Máme tam vystavená   také vyšívaná jablíčka s červíky.

K podzimu patří sklizeň ovoce a zeleniny, které jsme doma vypěstovali. S dětmi jsme je společně poznávali. Teď už víme, které pěstujeme u nás, a které se k nám dováží. Abychom mohli vyrobit zeleninové a ovocné kompoty, museli jsme nejdříve ovoce a zeleninu nasbírat a připravit si sklenici, do které budeme zavařovat. Naše zavařeniny teď mají dokonce etiketu, kdy byly zavařeny.

Čas v družině využíváme k hrám s kamarády, ale i společnému plnění různých speciálních úkolů, za něž děti získávají skleněnky. Mimo jiné si čteme z knížek, povídáme si a předvádíme všelijaké předměty, které děti přinesou ukázat kamarádům. Sportujeme v tělocvičně a hezké počasí jsme využili k pobytu na školní zahradě. Venku jsme nasbírali šišky a větvičky do našeho broukovníku, jenž chceme později vyrobit. Nezapomínáme si připomínat chování ke kamarádům a dospělým, jak je důležité pozdravit, poprosit a poděkovat.

Věřím, že si tento rok užijeme stejně jako ten minulý a bude nám spolu dobře. A pokud nám to počasí dovolí, stejně jako loni proběhne 18. října Drakiáda.

 

Marta Jašková, vychovatelka školní družiny.

 

 

 

 

 

Jazyk webu
Czech CS English EN Ukrainian UK
Kalendář
Prosinec 2022
Po Út St Čt So Ne
« Lis    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.