Září v 1. oddělení ŠD

Máme nový školní rok a s ním k nám do školní družiny dorazilo několik druháků a třeťáků. Abychom se lépe poznali a zapamatovali si jména kamarádů, vytvořili jsme si jmenovky. Ale nejen tak ledajaké! Každá jmenovka nese jméno, ale také otisk rukou.

Minulý rok se nesl ve znamení pohádek. V tom letošním se zaměříme na poznávání přírody, celoroční projekt nese název Rok v přírodě. V přírodě se střídají čtyři roční období, proto jsme na výzdobu vytvořili barevné lampiony.  Každé období má svoji typickou barvu, stejně tak i lampiony.

Podzim hraje všemi barvami, tudíž jsme si s nimi hráli nejen při tvoření lampionů, ale i při tvorbě podzimních stromů. Děti je vytvořily technikou tupování špejlemi do uší. Na výstavu obrázků se můžou všichni podívat na chodbě u družiny a 1. stupně. Máme tam vystavená   také vyšívaná jablíčka s červíky.

K podzimu patří sklizeň ovoce a zeleniny, které jsme doma vypěstovali. S dětmi jsme je společně poznávali. Teď už víme, které pěstujeme u nás, a které se k nám dováží. Abychom mohli vyrobit zeleninové a ovocné kompoty, museli jsme nejdříve ovoce a zeleninu nasbírat a připravit si sklenici, do které budeme zavařovat. Naše zavařeniny teď mají dokonce etiketu, kdy byly zavařeny.

Čas v družině využíváme k hrám s kamarády, ale i společnému plnění různých speciálních úkolů, za něž děti získávají skleněnky. Mimo jiné si čteme z knížek, povídáme si a předvádíme všelijaké předměty, které děti přinesou ukázat kamarádům. Sportujeme v tělocvičně a hezké počasí jsme využili k pobytu na školní zahradě. Venku jsme nasbírali šišky a větvičky do našeho broukovníku, jenž chceme později vyrobit. Nezapomínáme si připomínat chování ke kamarádům a dospělým, jak je důležité pozdravit, poprosit a poděkovat.

Věřím, že si tento rok užijeme stejně jako ten minulý a bude nám spolu dobře. A pokud nám to počasí dovolí, stejně jako loni proběhne 18. října Drakiáda.

 

Marta Jašková, vychovatelka školní družiny.

 

 

 

 

 

Jazyk webu
Kalendář
Prosinec 2023
Po Út St Čt So Ne
« Lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.