Zahájení rotační prezenční výuky na 2. stupni od 10. 5.

Od pondělí 10. května začne dle opatření vlády ČR střídavá (rotační) prezenční výuka žáků 2. stupně v Jihomoravském kraji. V pondělí 10. 5. půjde do školy na prezenční výuku polovina tříd 2. stupně, a sice 6. AB a 9. AB. Pro tyto ročníky platí stálý klasický rozvrh se všemi předměty a hodinami, tedy vyučování od 8:00! Samotestování žáků 2. stupně při prezenční výuce bude probíhat 2x týdně (pondělí, čtvrtek). Ostatní ročníky 2. stupně (7. AB a 8. AB) se budou v týdnu 10. – 14. 5. vzdělávat on-line. POZOR – i těmto ročníkům se mění rozvrh i časy on-line hodin (info na eŽK či Teams třídní učitelé). Další týden si třídy 2. stupně režim výuky prohodí.

Příchody k prezenční výuce ve škole: 6. A – 7:30, 6. B – 7:35, 9. A – 7:40, 9. B – 7:45. V prostoru před školou již mějte nasazenou roušku (respirátor). Účast na prezenční výuce 2. stupně je podmíněna testováním na covid-19, které bude probíhat za asistence vyučujícího ihned po příchodu do školy v určených třídách vždy v pondělí a čtvrtek. Pokud některý žák nebude v určený den ve škole, otestuje se v první den po příchodu do školy (rovněž i ten, který dojde v testovací dny do školy později, např. od lékaře). Do školy se může dostavit pouze žák, který nejeví příznaky infekčního virového onemocnění (teplota, kašel a jiné). Pokud se žák nezúčastní prezenčního vzdělávání z důvodu odmítnutí testování, škola bude absenci evidovat jako omluvenou, ale nebude zajišťovat on-line distanční výuku. Testování bude probíhat samoodběrem testem Singclean (video zde: Instruktáž pro školy – YouTube). Jedná se o nebolestivou metodu (pouze okraj nosních dírek), nejde o PCR test výtěrem z nosohltanu. Žáci 1. stupně i děti MŠ to zvládají bezproblémově.

Testování se neprovádí u žáků, kteří doloží negativní výsledek PCR testu nebo antigenního testu provedeného na odběrovém místě ne starší 48 hodin, nebo doloží potvrzení lékaře o absolvování nemoci COVID-19 v uplynulých max. 90-ti dnech s datem pozitivního PCR testu. V případě pozitivně testovaného žáka škola ihned uvědomí zákonného zástupce, který je povinen si pro své dítě bezodkladně přijít, do té doby bude pozitivně testovaný žák v izolační místnosti. Žádáme tímto rodiče žáků, aby v době testování byli k zastižení na udaných telefonických kontaktech.

Všichni žáci, kteří mají v daném týdnu prezenční výuku a v září se přihlásili ke školním svačinám či obědům, jsou na daný prezenční týden automaticky přihlášeni. Kdo nebude mít o stravování zájem, odhlaste se prosím neprodleně v pondělí u vedoucí školní jídelny (telefon, mail do 8:00). Žáci v distančním týdnu mají svačinky i obědy automaticky na distanční týden odhlášeny, ale mají možnost se přihlásit a odebírat obědy do jídlonosičů v prostoru pro cizí strávníky.

Máte právo nesouhlasit s testováním nebo nošením chirurgické roušky po celou dobu pobytu žáků ve škole, vaše dítě ale v tom případě nemůže být dle aktuálního opatření vlády ČR ponecháno ve škole spolu s ostatními žáky. Všechny školy jsou povinny postupovat podle pokynů své nadřízené instituce – ministerstva školství. Je naší povinností dodržovat aktuálně platná opatření vlády, i kdyby s některými rodiče žáků nesouhlasili. V takovém případě můžete využít informační linky ministerstva školství či zdravotnictví, kde vám na vaše dotazy či nesouhlasná stanoviska odpoví. Děkujeme za vaši spolupráci, podporu a pochopení.

Užitečné odkazy:

Jak na to ve škole
Otázky a odpovědi
Info pro žáky
Info pro rodiče

 

Připravujeme
Žádné události
Kalendář
Září 2021
Po Út St Čt So Ne
« Srp    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.