Únor v 2. oddělení ŠD

Měsíc únor nám utekl jako voda. Zahájil jej týden odpočinku u babiček nebo strávený na horách. První chvíle po prázdninách jsme si zpestřili povídáním na koberci, na kterém jsme si vyprávěli o zážitcích, které děti strávily v době volna. Popovídali jsme si také, jaké činnosti a zábava nás čeká ve školní družině v měsíci únoru.

Únor je měsíc radovánek a veselí, na který jsme se všichni těšili. Čekal nás „VESELÝ MASOPUST“ v podobě karnevalu. Ve čtvrtek odpoledne byla tělocvična plná masek, hudby a soutěžení. Děti si vyrobily škrabošky, pompóny z krepového papíru, s kterými tančily při hudbě.

 Ve školní družině jsme plnili úkoly, které byly spojeny s karnevalem – děti skládaly puzzle, luštily křížovky, sudoku, vyráběly papírové klauny a hrály jiné zábavné hry. Všichni měli svoji kartičku a za každý splněný úkol dostali razítko a nakonec sladkou odměnu.

 Když nám počasí přálo, chodili jsme na školní zahradu, kde jsme se pobavili na prolézačkách. Procházeli jsme se zimní přírodou a cestou pozorovali ptáčky, sledovali stopy zvířat na sněhu. Nezapomněli jsme také zkontrolovat krmení pro ptáčky, které jsme zavěsili na stromy školní zahrady. Všechno bylo sezobané a děti byly rády, jak pomohly ptáčkům v zimě.

V tělocvičně jsme hráli míčové hry, ale také jsme si vyzkoušeli olympijské disciplíny. Děti sledovaly lyžování, hokej, ale nejvíce je zajímal biatlon.

Vladimíra Pavková

Jazyk webu
Kalendář
Prosinec 2023
Po Út St Čt So Ne
« Lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.