Únor v 1. oddělení ŠD

V měsíci únoru jsme se při našem putování přemístili do starověkého Řecka a Egypta.

První navštívenou zemí bylo Řecko, o kterém jsme si přečetli v atlasu a knihách, které jsme přinesli do družiny. Také jsme vyráběli starověkou amforu, děti se při výrobě seznámily s novou technikou tvoření – dekupáží. Zahrály si na archeology, hledaly střepy amfor a pak je skládaly dohromady.

Dozvěděli jsme se o tom, jak Řecko dalo vzniknout tradici olympijských her, v jakých disciplínách se soutěžilo, ale také o tom, jak probíhají hry dnes. V družině nás čekala netradiční olympiáda, a proto jsme se na ni patřičně připravili. Vyrobili jsme si olympijský oheň, který je jeden ze znaků her, a také olympijské kruhy. Zapalování ohně a zahajovací ceremoniál jsme měli možnost sledovat prostřednictvím Youtube. Před zahájením her jsme si vysvětlili pravidlo fair play, které je základním předpokladem sportovního zápolení. Za svou snahu si děti vysloužily patřičnou odměnu. Vše o olympiádě si můžete přečíst v samostatném příspěvku a také se podívat na fotografie.

Kromě starověkých amfor a olympijského ohně jsme si také vyrobili netradiční hudební nástroj, který použijeme při návštěvě středověku. Plnili jsme zábavné pracovní listy se zimní tématikou, hráli hry v tělocvičně. Děti malovaly obrázky a chtěly vědět, který je nejhezčí, a tak jsme se společně domluvili, že všechny obrázky, které za týden namalují, vystavíme a ohodnotíme. Sesbírali jsme přes 50 obrázků, takže už teď víme, že hodnocení nebude vůbec lehké. Na výsledek výstavy se můžete těšit příští měsíc.

Pokud nám počasí dovolilo, chodili jsme na školní zahradu krmit ptáčky do našich krmítek. Při návštěvě zahrady děti objevily ledové ozdoby, které jsme vyráběly v lednu.

Chtěla bych touto cestou poděkovat všem maminkám za čaje a sladkosti, které děti přinesly a mohly si tak užívat naše čajové dýchánky. Také děkujeme Jindřichovi za jeho muffinky, které upekl s maminkou.

Marta Jašková, vychovatelka ŠD

« Úno