Únor v 1. oddělení ŠD

„Únor bílý pole sílí “ – a opravdu v únoru napadl sníh a my jsme na něj mohli aspoň chvilku vyběhnout. Ještě předtím jsme však rozvěsili krmítka plná slunečnicových semínek, které jsme připravili pro naše ptáčky. Heslo měsíce února v družině totiž máme „Letem světem ptačím světem.“ Během měsíce (i když krátkého), jsme si vyprávěli tom, jak se o ptáčky starat a co jim škodí. Učili jsme se je poznávat a hledali cestu ptáčka ke krmítku a zahráli jsme si ptačí hry v tělocvičně. Měsíc únor jsme také věnovali práci s keramickou hlínou, která nás hodně baví. První výrobek byl samozřejmě keramický ptáček jako zápich do květináče. A protože po únoru následuje měsíc březen – jarní měsíc a duben – Velikonoce, vyráběli jsme keramické nálevky na zalévání do záhonů a květináčů, zajíčky a velikonoční vajíčka a také malé překvapení pro naše maminky ke Dni matek. Děti byly šikovné a práce jim šla hezky od ruky. Bylo to vidět i na velkém počtu korálků, které jsme společně vyrobili na další tvoření.

Příští týden nás čekají „letecké závody“ s papírovými vlaštovkami, který si děti vyrobily a vyzdobily. Byli jsme se podívat na naše kamarády při recitační soutěži. Svoje recitační umění nám předvedli i v družině. A nejen to, svoje vystoupení si připravili i další kamarádi a děti je odměnily potleskem. Měsíc březen jsme přivítali společně v družině „čajovým dýchánkem“.

Marta Jašková

Jazyk webu
Připravujeme
Žádné události
Kalendář
Září 2023
Po Út St Čt So Ne
« Srp    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.