Škola v přírodě se čtvrťáky

Sláva! Nazdar výletu! Nezmokli jsme …. Znělo autobusem, když se žáci čtvrtých tříd vraceli domů ze školy v přírodě z Pensionu Léskové ve Velkých Karlovicích. Prožili jsme tam krásných 5 dní. Ale kdy to naše putování začalo? Bylo to v neděli 15. 5. Po ubytování nás čekala vycházka a symbolické vrácení časem, protože téma naší školy v přírodě byl Středověk.  Měli jsme úvodní bál s podpisem rytířského slibu a tanec, který se dětem velmi líbil. 😊 V dalších dnech nás čekaly vycházky do okolí s různými úkoly, tvoření čelenek a štítů, tisk na trička, hry, táborák s opékáním špekáčků, střílení z luku a kuše, stavění hradu z kostek, návštěva muzea nebo zpříjemnění ve Vodním světě v Karlovicích a mnoho jiného. Celý náš pobyt byl završen vyhodnocením všech činností a vrácením zpět do současnosti, takže děti si závěrem užily krásnou diskotéku. Cestou domů jsme ještě navštívili ZOO Lešná. Vrátili jsme se sice unaveni, ale zato plní zážitků a troufám si říct, že určitě vznikla i nová přátelství. Když jsem se dětí ptala, zda by jely znovu, většina byla pro. A to je největší pochvala.

                                                                                                                                                                                                                                 Aneta Ištvánková

 

Vkládám popis hradu, který děti ve skupině z kostek vytvořily:

Železní vlci

Vlčí hrádek je na Železné hoře na jihu Francie. Večer tam straší, ale ve dne se tam hrají báječné hry. Je to útulné celoroční sídlo. Jsou tam báječné trhy a zábavy. Je tam ukrytá bílá paní v obraze. Slouží k rekreaci. Stoly se prohýbají jídlem a pitím. Je hodně dlouhý a má skoro kulatou věž. 😊

Jožini z bažin

Náš hrad se jmenuje Bažinov v Bažinovicích. Žijeme ve 14. století. Nachází se vedle velké bažiny jménem Bublova bažina. Máme tam velkou věž nazývaná Jóža. Už tam stojí 69 let. Bydlí tam král Patrik, Libuše, Tichošlápek, dáma Dominika, hodná dáma Julia, viking Dominik, kat Timotej, princ Piškis a královna Nella.

Český meč

Náš rod se jmenuje Český meč. Žijeme na hoře…. ve velkém hradu s malou věží. Máme velké lesy a žije tam 9 lidí.

Mistři dějin

Náš hrad se jmenuje Bouzov a je na Moravě. V něm sídlí rod Mistři dějin. Náš hrad má jednu velkou věž a velké nádvoří. Má velice pevné opevnění. Ve veliké věži sídlí všecko panstvo. Věž je vysoká asi 2 metry. Na nádvoří bývají o svátcích tržiště. 😊

 

 

Jazyk webu
Czech CS English EN Ukrainian UK
Kalendář
Leden 2023
Po Út St Čt So Ne
« Pro    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.