Šesťáci v Městské knihovně Hodonín

I letos jsme se šesťáky vyjeli na exkurzi do Městské knihovny Hodonín. Velmi pestrý program si pro nás připravila knihovnice Svatava Hybnerová. Nejdříve jsme lehce omrkli oddělení pro dospělé a pak jsme přešli do výstavního sálu, kde byly vystaveny výkresy a příběhy umístěné v soutěži s názvem A pak se to stalo. Takže někteří žáci tu našli svoje vlastní díla. 🙂 

Následovalo zastavení v čítárně, kde jsme si mohli prohlédnout nejen množství novin, časopisů a audioknih, ale také „Nej“ knihovny – tedy největší, nejtěžší, nejmenší a nejstarší místní knihu. Pak už jsme se přesunuli do dětského oddělení, kde jsme měli další program, který obnášel seznámení s ukládáním knih, učili jsme se hledat knihy v katalogu a pak je i vyhledat v regálech.

Hodně nás také zaujalo vtipné video „Knihy nekoušou“ a charitativní projekt Čtení pomáhá. Než jsme si ve chvíli volna mohli jen tak číst, navštívili jsme místní novinku – místnost s přiléhavým názvem Zašívárna, kde se dětem velmi líbilo. 🙂 

Na závěr nám paní knihovnice nabídla přihlášky do knihovny, kterou mohou děti  po celý rok využívat za pouhých 40 Kč. Prostředí je tu moc pěkné a nabídka knížek je opravdu pestrá.

Mgr. Alena Tlachová

Jazyk webu
Czech CS English EN Ukrainian UK
Připravujeme
Žádné události
Kalendář
Říjen 2022
Po Út St Čt So Ne
« Zář    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.