Říjen v 2. oddělení ŠD

Měsíc říjen byl pro děti ve školní družině díky krásnému počasí velmi příznivý na pobyt venku. Spoustu času jsme trávili na školním hřišti, v lesíku na prolézačkách a největší radost dětem dělala venkovní trampolína, kterou si obzvlášť oblíbily. V lesíku zase děti pozorovaly měnící se přírodu, sbíraly přírodniny a listy, z kterých jsme navlékli krásný podzimní věneček. Věneček nám dělá pěknou ozdobu na dveřích naší školní družiny. Barevné listy také posloužily k výrobě skřítka Podzimníčka.

Po celý měsíc říjen jsme se věnovali důležitému tématu, a to kamarádství. Cílem bylo co nejvíce se vzájemně poznat a spřátelit se. Vyprávěli jsme si, jaký má být kamarád, jak se chová ke svým kamarádům, ale i k ostatním lidem. A to byl důvod, proč si vybrat kamaráda a namalovat ho. Dětem se portréty velmi povedly a také se poznávaly a hledaly na nástěnce. Byla to i legrace někoho poznat.

Jak už to chodí na podzim, bývá brzy tma, někdy je šero i přes den, a tak jsme si vyrobili  lucerničku ve tvaru sovy. Krásně nám prozáří podzimní dny. Letos si děti také vyrobily netradičního draka, který se jmenuje „poletucha“. Co je to poletucha? Házedlo  vyrobené  z látky.

Ve volných chvílích si děti malovaly, stavěly ze stavebnic, hrály stolní hry. V tělocvičně si s chutí zaběhaly, zahrály kolektivní hry a zdolávaly překážkovou dráhu.

Vladimíra Pavková