Říjen v 1. oddělení ŠD

V měsíci říjnu jsme v družině zahájili celoroční hru „Cestujeme v čase“. V tomto školním roce máme v plánu navštívit tři etapy lidské historie – pravěk, středověk a novověk. Povídali jsme si, co všechno je pro jednotlivá období typické a jak se v těchto obdobích žilo. Vyrobili jsme si společně hodiny, které nám pomohou s orientací v čase.

 

První cesta vedla do nejstarších časů naší planety. Nejprve jsme se seznámili s dinosaury. Děti přinesly do školy figurky a knížky s touto tématikou. V knížkách jsme si četli o dinosaurech a prostředí, ve kterém žili. Některé děti o této době hodně ví. Zkoušeli jsme si ze svých jmen vytvořit dinosauří názvy – Sofiesaurus, Izabelasaurus, Filiposaurus, Kryštofosaurus. Ke svým jménům jsme si vyrobili dinosauří masky. Děti si své znalosti a postřehy ověřily v „Zápase dinosaurů“ a při řešení pracovních listů. Kluci z postaviček, které přinesli do družiny, vytvořili pravěký svět. Někteří přišli i v tematickém tričku.

K velké radosti dětí za námi přijela paní se psy, jenž jsou vycvičeni na canisterapii. O této akci už jsme psali v samostatném článku na stránkách školy. Ale všechny fotky se ke článku nevešly, a proto další přikládám i sem.

 V družině máme i malou výstavku různých podzimních plodů a dýní.  Z nich jsem chtěla s dětmi uvařit nějakou dobrotu, ale doba tomu nepřála. Ale já věřím, že se všichni zase brzo sejdeme a vše doženeme.

Marta Jašková, vychovatelka školní družiny

Připravujeme
Žádné události
Kalendář
Duben 2021
Po Út St Čt So Ne
« Bře    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.