Říjen v 1. oddělení ŠD

V měsíci říjnu jsme se vydali na cestu za pohádkami. Jako první nás čekala pohádka O Červené Karkulce. Společně jsme seřadili obrázky a poté si podle nich příběh povyprávěli. Šlo nám to skvěle, protože tuto pohádku všichni dobře známe nejen z vyprávění, ale také z filmového zpracování. Dětem se líbila i zpívaná verze od pana Zdeňka Svěráka, kterou jsme si mohli zazpívat společně s ním. A jaké poučení z této pohádky plyne? Poslouchat rodiče, dodržet slíbené slovo, také to, že se nemáme dávat do hovoru s lidmi, které neznáme. V pohádce to byla postava vlka.

Pak už jsme se pustili do výroby hlavy vlka. Také jsme natrhali kytici aster pro babičku a upekli babičce bábovku. Pečení ve cvičné kuchyni bylo naše první a děti se na něho moc těšily. Bábovka i malé bábovičky se nám povedly a všem nám chutnaly. Při pečení nám pomáhala paní asistentka Ivičičová, která nás v družině často navštěvuje.

Plnění úkolů si budou děti značit k obrázkům jednotlivých pohádek. Aby to nebylo tak jednoduché, musí si je nejdříve složit a nalepit. Ještě nás čeká cesta za babičkou a divadelní představení, v němž si zahrajeme na malé herce.

Podzim je už v plném proudu a my si o něm nejen vyprávíme, ale také tvoříme a plníme různé podzimní úkoly. Vyrobili jsme si malé dýňové leporelo, na tácek jsme nalepili obrázky ovoce a zeleniny, které sklízíme na podzim. Za všechny splněné úkoly dostávají děti skleněnky, jež si dávají do „sovičky“. Tu jsme si vyrobili ze skleničky a barevného papíru. Za každých pět skleněnek dostanou děti obrázek sovy. Průběžně tak můžeme sledovat, kdo má nejvíce soviček.

K podzimu patří také plody jeřabin. Jejich obrázky teď zdobí chodbu u družiny společně s kytičkami pro babičku. Je sice ještě podzim, ale my už se pomalu připravuje na Vánoce. Zahájili jsme přípravy odléváním zvonečků a hrníčků z keramické hlíny.

Když nám to zdravotní stav dětí dovolil, šli jsme si zacvičit, zahrát hry do tělocvičny nebo jsme na chvilku vyběhli na školní zahradu. Často jsme si hráli v naší družinové kuchyňce, stavěli ze stavebnic, hráli stolní hry, kreslili a vybarvovali podle vlastní fantazie. V říjnu jsme také zazpívali a popřáli k narozeninám Adélce. Snad jí přáníčko a kamínek potěšily.

Mám radost z toho, že děti nosí ukazovat kamarádům své hračky nebo výrobky, které vyrobily doma. A také, že se nestydí a vypráví o nich. Další radost mám z toho, jak si děti vzájemně pomáhají třeba při úklidu hraček, pomůcek v tělocvičně a také při tvoření.

Marta Jašková, vychovatelka

 

 

 

 

Jazyk webu
Czech CS English EN Ukrainian UK
Připravujeme
Žádné události
Kalendář
Říjen 2022
Po Út St Čt So Ne
« Zář    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.