Radujme se, veselme se…

To je název pořadu strážnického skanzenu, na který se vydali prvňáčci, čtvrťáci a páťáci v týdnu od 2. do 5. prosince. Zahrnuje čas od adventu až do svátku Tří králů. Představuje obvyklé práce, zvyky, přípravu tradičních jídel a stolování na jihomoravské vesnici v minulém století. Viděli jsme obchůzky Lucek, tří králů, pastýře s koledníky a Mikuláše s jeho družinou. Pro děti byly připraveny tvůrčí dílny s možností nazdobit si perníčky, vyrobit si figurky z těsta nebo dárky pro své blízké. Děti se mohly naučit známé i méně známe koledy.

Poznatky dětí:

Celá prohlídka začala tím, že jsme potkali Mikuláše. Zazpívali jsme mu a anděl nám dal křížaly. Mně nechutnaly. Celé to skončilo tím, že jsme byli v chaloupce, kde byl výslužkový koláč. V životě jsem ho neviděl, tak jsem nevěděl, co to vlastně je. Ten pán, co tam byl, nám řekl, že když někdo někde pracoval, tak vždycky na sv. Štěpána dostal ten koláč, tak velký a hezký, jak dobře pracoval. Ve skanzenu jsem byl už třikrát a teď to bylo nejlepší. Kristián Janeček

Ve skanzenu se mi líbilo. Byli tam krásné chaloupky, ve kterých nám vždy něco řekli o tom, jak se dříve slavily Vánoce a hráli tam na hudební nástroje koledy. Také tam byl betlém se živými ovečkami. Nejvíc se mi líbilo draní peří, ozdoby a lití olova. Byly tam krásné suvenýry. Markéta Blahová

Mgr. Hana Kuběnová

Jazyk webu
Czech CS English EN Ukrainian UK
Připravujeme
Žádné události
Kalendář
Říjen 2022
Po Út St Čt So Ne
« Zář    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.