Prosinec v 2. oddělení ŠD

Měsíc prosinec je plný radovánek a v družině se nesl v duchu blížících se Vánoc. Každý den jsme si všichni sedli na koberec, zazpívali si nějakou koledu, četli si z dětské vánoční knížky nebo si vyprávěli o vánočních zvycích. Z adventního kalendáře si některé z dětí vylosovalo číslo, kde čekala nějaká sladkost.

Na začátku měsíce nás čekal svátek sv. Mikuláše. Děti si vyrobily čerta nebo Mikuláše a už jenom čekaly, jestli jim něco přinese. Po celou adventní dobu vyráběly a tvořily nějaký dárek pro své blízké nebo pro kamarády. Dokončili jsme andílky z keramické hlíny, vytiskli si pomocí tiskátek ozdobu na stromeček. Vánoční chodbu nám zdobí stromečky z vánočních papírů. K Vánocům patří také betlém.

V závěru měsíce nás čekalo tradiční pečení a zdobení perníků, na které se děti velmi těšily. Musím všechny děti velmi pochválit za kázeň a jejich šikovnost.

Pokud nám počasí dovolilo, šli jsme na vycházku a pozorovali krásně vánočně vyzdobené domy. Na školním hřišti jsme si zadováděli, zahráli na schovávanou a také zacvičili. Na lanové dráze se protáhli jako opičky. Plnili jsme čertovské a mikulášské úkoly, hráli hry, stavěli ze stavebnic.

Největší radostí pro děti byl příchod Ježíška. Ve školní družině proběhlo nadělování dárečků trochu dříve, aby si děti užily radosti.

Přeji všem hodně zdraví, spokojenosti a hlavně trpělivosti v novém roce!

Vladimíra Pavková

Připravujeme
Žádné události
Kalendář
Červenec 2021
Po Út St Čt So Ne
« Čvn    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.