Prosinec v 1. oddělení ŠD

V prosinci jsme přerušili Cestování v čase a věnovali se přípravám na vánoční svátky. I k nám do družiny zavítal se svou nadílkou Mikuláš, ale nejdříve jsme si pro něj připravili anděla pro štěstí. Vedle nadílky vyslyšel i naše přání, abychom mohli být zase všichni společně. Dokonce u nás v družině nechal jednoho čerta, který si s dětmi a paní asistentkou vyráběl svícny z přírodnin. Výtvory si pak děti odnesly domů, aby dělaly radost maminkám a nejen jim. Chtěla bych i s paní asistentkou pochválit děti za tvoření dalších drobných dárečků – svícnu, při jehož výrobě se nám třpytila celá družina, přáníček, andílků, vánočních omalovánek, ozdobné tašky na dárky.

Každý den si jeden z nás vytáhl sladkost (i paní vychovatelka a asistentka) z družinového adventního kalendáře. Jen před tím musel splnit úkol, který si našel ve vánočním pytlíčku – zazpívat písničku, zarecitovat básničku, uhádnout hádanku, vyjmenovat, co patří na vánoční stromek, … Pokud si děti nevěděly rady nebo se styděly, jejich kamarádi jim rádi pomohli. Pomáhali si také při „adventním hádání“. Děti měly připravené různé hádanky, které mohly hádat během stanovené doby. Pokud hádanku uhádly, podepsaly se na kartičku k úkolu. Některé nebyly vůbec lehké, a proto se pomoc kamarádů hodila. Při jedné z hádanek se například děti seznámily s morseovou abecedou nebo se naučily číst pozpátku.

V prosinci si pro děti připravil hru Adam. Vybraní žáci měli za úkol předvádět různé činnosti pantomimou a ostatní měli hádat. Byla to velká legrace :o). Zajímavost přinesl dětem Filip, kousky stromů okousaných od bobrů, které našli při procházce s tatínkem. Zajímavou knihu přinesli ukázat Adam a Jindra. Sofie pak přinesla knížku, kterou sama napsala.

Pokud bylo hezké počasí, chodily jsme s dětmi na školní zahradu. Nejraději hrály na schovávanou.

A pak tu byl den, na který jsme se tak těšily. Vánoční nadílka. Děti dostaly společné hračky do školní družiny, se kterými se celé odpoledne, ale i další den, vyhrály. Moc hezké bylo vystoupení Klárky a Adiny, které nám zahrály na flétny. Nechybělo ani vystoupení pro paní kuchařky a uklízečky.

Poslední den v tomto roce jsme se loučili s přáním hezkých vánočních svátků.

PS: V prosinci jsme zahájili také naše tradiční „čajové dýchánky“, které budou pokračovat i v dalších zimních měsících roku 2021.

Marta Jašková, vychovatelka

 

Připravujeme
Žádné události
Kalendář
Červenec 2021
Po Út St Čt So Ne
« Čvn    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.