Prosinec v 1. oddělení ŠD

Měsíc prosinec byl v družině ve znamení povídání si o domácích mazlíčcích, ale hlavně příprav na nejhezčí svátky v roce, a to na Vánoce. Děti nazdobily v družině vánoční stromeček. Samozřejmě také každý den plnily úkol z adventního kalendáře, za nějž si pak vždy jedno z dětí po splnění vzalo dáreček. Vyprávěli jsme si o tom, jak se připravujeme na svátky doma, četli jsme si z knížek. Pro Mikuláše si děti připravily anděla a splnily mikulášské přání. Odměnou jim byla malá sladká nadílka.

Dále bylo třeba dokončit výrobky z keramické hlíny barvením a glazováním. Doufám, že udělaly radost všem obdarovaným, stejně tak i přáníčka, malé vánoční kuchařky, vánoční kolíčky a vánoční svícen z keramického květináče. Ten si děti nazdobily podle vlastní fantazie a dotvořily s paní Vraňanovou, která nás navštívila ve školní družině. Všechny dárečky jsme pak zabalili do vyrobených balíčků.

Vyvrcholením vánočních příprav byla nadílka pod naším stromečkem. Děti měly velkou radost z dárku a také dopisu od dětí z Bystřice pod Hostýnem. Odměnou za splněné speciální vánoční úkoly byl lístek do družinového kina, jež jsme navštívili před odchodem na vánoční prázdniny. Ještě před tím, než jsme navštívili kino, byli jsme koledovat a předat dárečky paním kuchařkám.

A co naši domácí mazlíčci? Družinu navštěvují pracovnice EKO centra, které si s dětmi o mazlíčcích vypraví, ale také jim je ukazují. V družině byl vyhlášen turnaj v pexesu s domácími mazlíčky. Finálový zápas proběhl v den předvánoční nadílky. Do turnaje se zapojila většina dětí, ale vítěz mohl být jen jeden. Na prvním místě se umístil Jakub Myška, na druhém Adéla Staňová a na třetím pak Gabriela Esterková. Dále jsme si našli i čas na společné hry a cvičení v tělocvičně. V prosinci jsme v družině dokonce zahájili čajové dýchánky. Chtěla bych tímto poděkovat za čaje, cukr, med i sladkosti, které děti přinesly.

Marta Jašková, vychovatelka družiny

Jazyk webu
Kalendář
Prosinec 2023
Po Út St Čt So Ne
« Lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.