Prosinec v 1. oddělení ŠD

Máme za sebou poslední měsíc v roce, který proběhl ve znamení spousty práce s přípravou dárečků pro naše blízké, ale také her, soutěží a společných předvánočních chvilek. Nejdříve jsme dokončili perníkové chaloupky, na kterých děti pracovaly ve skupinách. A pak jsme se připravili na příchod Mikuláše. Vyrobili jsme ozdobný květináč, do kterého nám Mikuláš naložil malou sladkou nadílku. V tento den se to v družině hemžilo anděly a také čerty.

Každý prosincový den v družině jsme zahájili posezením u malého vánočního stromečku, čtením z knížky 24 vánočních příběhů a hlavně otevřením jednoho okýnka z adventního kalendáře. Nejdříve bylo ale potřeba splnit úkol – zazpívat písničku, odpovědět na hádanku,… U stromečku nám četla Kateřinka, paní vychovatelka i asistentka. Zazpívat nám přišel i Adam z vedlejší družiny.

Vyrobené dárečky – svícen a zvonky, přáníčka, perníky jsme hezky zabalili do papírové vánoční tašky. Děti si ji pak opatrně a s radostí odnesly domů. Všem se to moc povedlo a já doufám, že udělali radost vám obdarovaným.

Vedle tvoření jsme si zahráli i pexeso ve vánočním turnaji. Děti postupně s kamarády odehrály 5 her a ti nejlepší postoupili do finálových zápasů. Velké finále pak bylo záležitostí děvčat. První místo získala Markéta, druhé Elen a třetí obsadil Petr. Vedle těchto aktivit jsme si našli čas i na cvičení a hry v tělocvičně. V družině jsme hráli stolní hry, stavěli ze stavebnic, kreslili a vymalovávali. A největší radost měly děti ze sněhové nadílky.

V tomto měsíci jsme se ale nejvíce těšili na vánoční besídku. Na ní jsme otevřeli poslední okýnka kalendáře, popřáli Maxovi k narozeninám a ochutnali výborné vanilkové rohlíčky, které pekl s maminkou. Přečetli jsme poslední povídání z knížky a hlavně rozbalili dárečky, které jsme našli pod stromečkem. Některé děti zazpívaly písničky, zarecitovaly básničky. Andrejka nám zahrála na flétnu. Velkou radost měly děti z pouštění lodiček a krájení jablíček. Besídku jsme zakončili divadelním vystoupením O perníkové chaloupce v několika verzích. Samozřejmě nechyběl ani čaj a různé dobroty. Bylo to moc hezké společné odpoledne. Nezapomněli jsme s přáním a malým dárečkem na paní kuchařky a uklízečky. Doufám, že jim naše koledování udělalo radost.

Chtěla bych moc poděkovat rodičům za čaje a sladkosti, které děti do družiny přinesly.

Přeji vám všem hodně štěstí a zdraví v novém roce 2022 a dětem spoustu hezkých společných zážitků v družině.

Marta Jašková, vychovatelka školní družiny

Jazyk webu
Připravujeme
Žádné události
Kalendář
Září 2023
Po Út St Čt So Ne
« Srp    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.