Podrobnější informace k výuce na ZŠ od 12. dubna

Vážení rodiče, milí žáci, sdělujeme podrobnější informace k výuce na ZŠ od pondělí 12. dubna:

V týdnu 12. – 16. 4. prezenční výuka ve škole pro třídy „A“ z prvního stupně, rozvrh vám sdělí třídní učitelky přes eŽK, ale bude kopírovat klasický rozvrh ze září. Třídy „B“ z prvního stupně v týdnu 12. – 16. 4. distanční výuka dle stávajícího režimu ve dvou polovinách. Další týden se třídy 1. stupně vymění – „A“ distančně a „B“ prezenčně ve škole. Příchody k prezenční výuce ve škole: 1. AB – 7:30, 2. AB – 7:35, 3. AB – 7:40, 4. AB – 7:45, 5. AB – 7:50. Prosíme, aby žáci i rodiče přicházeli ke škole již v rouškách (respirátorech). Na vyzvání učitelky vstoupí žáci do šaten (dezinfekce rukou, chirurgická rouška, nanorouška nebo respirátor FFP2 – ne domácí látková rouška!).

Účast na prezenční výuce je podmíněna testováním na covid-19, které bude probíhat za asistence učitelky nebo asistentky pedagoga ihned po příchodu do školy v určených třídách vždy v pondělí a čtvrtek. Pokud některý žák nebude v určený den ve škole, otestuje se první den po příchodu do školy (rovněž i žák, který dojde v testovací dny do školy později, např. od lékaře). Do školy se může dostavit pouze žák, který nejeví příznaky infekčního virového onemocnění (teplota, kašel a jiné). Pokud se žák nezúčastní prezenčního vzdělávání z důvodu odmítnutí testování, škola bude absenci evidovat jako omluvenou, ale nebude zajišťovat on-line distanční výuku. Testování bude probíhat samoodběrem testem Singclean (video zde: Instruktáž pro školy – YouTube). Jedná se o nebolestivou metodu (pouze okraj nosní dírky), nejde o PCR test výtěrem z nosohltanu. V případě žáků 1. – 3. ročníku je při provádění testu umožněna dopomoc třetí osoby (zákonný zástupce nebo písemně pověřená osoba), nikoliv však zaměstnance školy.

Testování se neprovádí u dětí, které doloží negativní výsledek PCR testu nebo antigenního testu provedeného na odběrovém místě ne starší 48 hodin, nebo doloží potvrzení lékaře o absolvování nemoci COVID-19 v uplynulých max. 90-ti dnech s datem pozitivního PCR testu. V případě pozitivně testovaného žáka škola ihned uvědomí zákonného zástupce, který je povinen si pro své dítě bezodkladně přijít, do té doby bude pozitivně testovaný žák v izolační místnosti. Žádáme tímto rodiče žáků, aby v době testování byli k zastižení na udaných telefonických kontaktech.

V provozu je pro 1. a 2. třídu i ranní a odpolední družina. Všichni žáci, kteří mají v daném týdnu prezenční výuku a jsou trvale přihlášeni ke školním svačinám či obědům, jsou na daný prezenční týden automaticky přihlášeni. Kdo nebude mít o školní stravování zájem, odhlaste se prosím neprodleně v pondělí u vedoucí školní jídelny (telefon, mail do 8:00). Žáci v distančním týdnu mají svačinky i obědy automaticky na distanční týden odhlášeny, ale mají možnost se přihlásit a odebírat do jídlonosičů v prostoru pro cizí strávníky.

Žáci přicházející do ranní družiny budou absolvovat testování ihned při příchodu do školy, poté pak už ve třídě ne. Žáci 2. stupně zůstávají nadále v režimu distanční výuky. 

Vážení rodiče, máte právo nesouhlasit s testováním nebo nošením chirurgické roušky po celou dobu pobytu dítěte ve škole, vaše dítě ale v tom případě nemůže být dle aktuálního opatření vlády ČR ponecháno ve škole spolu s ostatními žáky. Všechny školy jsou povinny postupovat podle pokynů své nadřízené instituce – ministerstva školství. Je naší povinností dodržovat aktuálně platná opatření vlády ČR, i kdyby rodiče žáků s některými nesouhlasili. V takovém případě můžete využít informační linky ministerstva školství či zdravotnictví, kde vám na vaše dotazy či nesouhlasná stanoviska odpoví. Děkujeme za vaši spolupráci, podporu a pochopení, společně to zvládneme J. S pozdravem M. Maňas

Užitečné odkazy:

Instruktáž testování pro žáky – YouTube
Manuál MŠMT k testování
Testování diagram
Jak na to ve škole
Otázky a odpovědi
Info pro žáky
Info pro rodiče
GDPR testování

 

 

 

Připravujeme
Žádné události
Kalendář
Září 2021
Po Út St Čt So Ne
« Srp    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.