Pejsci ve školní družině

Ve středu a čtvrtek – 8. a  9. října naši školní družinu navštívila kynoložka paní Lada Kománková se svými pejsky Koki, Salsou, Tofi a  Bublinou. Nejdříve se děti seznámily s pejsky. Při společném sezení na koberci si s paní Ladou vyprávěly o pejscích. Jak se o ně starat, na jaké povely reagují a jak je odměňovat. Také jim povídala o tom, jak nám můžou psi pomáhat a jak se chovat, když se setkáme s cizím psem. Všechny tyto činnosti paní Lada dětem předvedla. A pak následovala praktická část, kterou si děti nejvíce užily. Společné cvičení, vedení psa, překonávání překážek, vytvoření „obojku přátelství“, odměňování psa. Velmi poučné bylo i vyprávění a praktická ukázka, jak mohou psi pomáhat dětem s tělesným postižením, ale nejen dětem, i dospělým.

Během odpoledne si pejsci zažili spoustu mazlení a hlazení od dětí, pro které bylo odpoledne velkým zážitkem.

Teď už děti ví, že pes není jenom hračka, ale je to živá bytost, o kterou se musíme starat, a hezky se k ní chovat. Pejsci se všem dětem moc líbili a všechny by chtěly mít doma psího miláčka.

Vladimíra Pavková, Marta Jašková – vychovatelky ŠD

 

 

Připravujeme
Žádné události
Kalendář
Červen 2021
Po Út St Čt So Ne
« Kvě    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.