Pasování na čtenáře

„Já, čtenář bojanovské knihovny, slibuji zde přede všemi, že budu knihy číst po celý život, budu je mít rád, budu v nich pilně studovat,  budu knihy opatrovat jako nejvzácnější poklad.“

Již tradiční akcí se pro prvňáky stalo Pasování na čtenáře. Děti s nedočkavostí očekávaly, co všechno se bude dít. A bylo toho hodně: přivítání paní knihovnicí, princeznou a králem, návštěva paní starostky, plnění úkolů, při kterých ukázaly, jak zdatní jsou čtenáři. Všichni společnými silami zarecitovali První pohádku, hledali knihy podle seznamu, předvedli  své čtenářské dovednosti, vyslechli si pohádku.

A pak za zvuku fanfár za nimi přišel Duch knihovny. Děti musely slavnostně slíbit, jak se budou chovat ke knížkám, a pak už proběhl akt pasování. Odměnou jim byla krásná knížka, pamětní list, přihláška do knihovny a volná vstupenka na plavbu lodí.

Prvňákům přejeme, ať jsou v knihovně pravidelnými návštěvníky a v knížkách vždy najdou spoustu informací a zajímavostí. Děkujeme paní knihovnici a princezně Pavlíně a králi Petrovi z řad osmáků.

                                                                       Eva Králíková, Kristina Polášková, třídní učitelky

 

 

Jazyk webu
Czech CS English EN Ukrainian UK
Připravujeme
Žádné události
Kalendář
Prosinec 2022
Po Út St Čt So Ne
« Lis    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.