Okresní kolo v přehazované

V úterý 28. 1. se děti ze čtvrtých a pátých tříd zúčastnily okresního kola v přehazované na ZŠ Očovská v Hodoníně. Kvůli vysoké nemocnosti se do turnaje nakonec zapojily pouze čtyři školy, proto se hrálo systémem každý s každým. V prvním zápase jsme se utkali se ZŠ Velká nad Veličkou s výsledky 11:15 v prvním a 12:15 v druhém setu, obě vítězství ve prospěch Velké. Při prvním setu druhého zápasu nás domácí ZŠ Očov jednoznačně porazila 15:4, druhý set byl však už podstatně vyrovnanější, nakonec jsme ho prohráli jen o dva body (14:16). Poslední zápas se ZŠ Strážnice byl nejnapínavější. Po výsledku 1:1 na sety (první 11:15 ve prospěch Strážnice, druhý 15:13 pro nás), následoval rozhodující set třetí, v němž se bojovalo “o život”. I zde to bylo těsné, ale nakonec jsme Strážnici podlehli 8:10. Náleží nám tedy  čtvrté místo, ale myslím, že se nemáme za co stydět. Děti hrály dobře, bojovaly ze všech sil až do poslední chvíle. Náleží jim velká pochvala za nasazení do hry, fair play, reprezentativní chování naší školy a hlavně za to, že zvládly unést porážku, což se cení nejvíce. Taková zkušenost je do života určitě cennější, než přijmout vítězství…

Naši školu reprezentovali: Benešová Gabriela, Konečná Valentýna, Olejník Radim, Pavka Tobiáš, Polínek Ondřej, Svoboda Vojtěch, Tomčala Jakub, Vlachová Veronika, Vrbovský Matyáš a Zelinka Tomáš. Děkujeme.