Nové mimořádné opatření

Vážení rodiče,

na základě vydání Mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví s účinností od 18. 9. 2020 vás informujeme o následujících opatřeních:

• Pro mateřské školy se stávající režim nemění, stále platí výjimka z povinnosti nosit ochranu dýchacích cest (úst a nosu) pro děti a pedagogické pracovníky v těchto školách.
  • Pro stupeň základních škol se režim nemění. V rámci výuky v učebnách se ochrana dýchacích cest nevyžaduje. Ochrana dýchacích cest není vyžadována ani během přestávek při pobytu žáků v učebně. Ochranu dýchacích musí nosit všichni žáci i pracovníci školy ve společných prostorách školy (např. chodby, záchody).
  • Pro žáky 2. stupně základních škol se mimořádným opatřením zavádí povinnost nošení ochrany dýchacích cest pro všechny žáky a pracovníky školy ve všech vnitřních prostorách školy, tedy včetně učeben. Ochrana dýchacích cest u žáků a pedagogických pracovníků není vyžadována pro některé vzdělávací aktivity (např. tělocvik, zpěv, hra na dechové nástroje).

Každý žák musí mít ve škole k dispozici 2 roušky a mikrotenový sáček, do kterého roušku může uložit. Děkujeme za pochopení, prosíme o dodržování základních pravidel hygieny a pravidla 3R (rouška, ruce, rozestupy), společně to zvládneme.