Mladší florbalisté šestí v Jm kraji!

Po vítězství v okrskovém a okresním kole se naši mladší florbalisté zúčastnili 22. listopadu ve Slavkově u Brna krajského kola ve florbale. V konkurenci vítězů ostatních okresů Jihomoravského kraje se neztratili a z osmi účastníků vybojovali velmi slušné 6. místo v celém Jihomoravském kraji! V úvodu je třeba říci, že jsme do Slavkova odcestovali oslabeni o některé členy družstva: Matěj Myška a Lukáš Zelinka se ve stejný den jako vítězové školního kola účastnili okresní Pythagoriády, jeden žák  byl ze sestavy vyřazen za kázeňský přestupek při školní exkurzi do Olomouce. Věříme, že se z toho poučí, jeho chování se zlepší a bude moci opět reprezentovat naši školu… Naopak nás posílili dva osmáci Jakub a Ondra, kteří ročníkem narození spadají do této kategorie.

Soutěžilo se ve dvou čtyřčlenných skupinách. V prvním zápase jsme nastoupili proti ZŠ Boskovice. V úvodu utkání Matyáš trefil smolně tyčku a z protiútoku jsem obdrželi první gól. Velmi dobře hrající Boskovice nás trestaly za každou chybu, výsledek 0:4 byl pro nás krutý, ale spravedlivý. Střel jsme měli spoustu, nedokázali jsme ale mířit přesně. Ve druhém utkání jsme zvítězili 2:1 s domácí ZŠ Slavkov, když branky vstřelili Kuba Tomčala a Kristián Janeček. A hlavně skvěle zachytal náš gólman David, který chytil minimálně 4 gólové šance! Matyáš nastřelil další tyčku, naštěstí jsme nejtěsnější vedení udrželi a mohli se radovat, že ze Slavkova s prázdnou neodjedeme ;-). V posledním zápase jsme narazili na favorita celého turnaje, ZŠ Znojmo. Kluci bojovali statečně, kvalita byla však na straně Znojma s výsledkem 1:4.  Alespoň jsme dokázali vstřelit čestný úspěch, o který se postaral Ondra Polínek. Ve skupině jsem tak obsadili 3. místo a utkali se se ZŠ Hustopeče o celkové 5. místo v nájezdech. Z pěti našich nájezdů proměnil Matyáš a Kristián, soupeř skóroval rovněž dvakrát, v nájezdech se tak pokračovalo dál. Nakonec byli šťastnější Hustopečští a my obsadili konečné 6. místo z osmi účastníků. Kluci však rozhodně nezklamali, bojovali a makali naplnou každou vteřinu zápasů. Naši těžkou skupinu potvrdil i fakt, že ve finále turnaje se střetla obě družstva z naší skupiny, Boskovice a Znojmo (šťastnější na nájezdy byly překvapivě Boskovice).

Chci pochválit naše kluky za sportovní chování a také za to, že dokázali přijmout nejen vítězství, ale i porážky. Děkuji jim za vynikající sportovní reprezentaci naší školy i za příkladné chování po celou dobu turnaje. Těším se na další turnaje s tímto skvělým týmem!

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              M. Maňas, učitel TV

Reprezentovali nás:
gólmani:
Matěj Vacenovský, David Čížek
obrana:
Jakub Tomčala, Petr Bílík, Jakub Vymyslický, Štěpán Žurek
útok: Matyáš Vrbovský, Kristián Janeček, Tadeáš Bohun, Ondřej Polínek, Eliáš Kaňa, Bruno Fatěna

 

 

 

Jazyk webu
Czech CS English EN Ukrainian UK
Kalendář
Prosinec 2022
Po Út St Čt So Ne
« Lis    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.