Masopust ve školní družině

Masopust je období před začátkem postní doby. Lidé se radují, veselí, užívají hojnosti jídla a pití.

25.únor byl také v naší družině dnem ve znamení masopustu. Děti si ráno přinášely své karnevalové kostýmy do družiny a po ukončení vyučování nastala ta správná chvíle. Převlékání do masek, úprava kostýmů i nějaké malování na obličej.

Po krátkém uvítání se při hudbě masky slavnostně představily a řekly pár slov o své profesi. Následovalo několik tanečků, občerstvení a pokračovaly soutěže – prolézání pod lanem, pexeso, namotávání bonbónů na tužku, zvuky zvířat, židličkový tanec… Největší úspěch měl tradiční tanec s balónky, které si děti po ukončení karnevalu odnesly domů.

A co by to byl za karneval bez tomboly? Všichni se na ni od začátku moc těšili a byli zvědaví, co si vylosují. Den ve znamení veselí utekl jako voda a všichni odcházíme spokojeni domů. Tak zase za rok, masopuste!

Děkuji všem rodičům, kteří dětem připravili krásné masky a tombolu. Děkuji také paní asistence Marii Bartálové, Sáře Blažejové, Valentýně Rygarové a Elišce Čapkové za pomoc při zdárnému průběhu celého odpoledne.

                                                                                                                   Vladimíra Pavková

 

Jazyk webu
Czech CS English EN Ukrainian UK
Připravujeme
Žádné události
Kalendář
Říjen 2022
Po Út St Čt So Ne
« Zář    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.