Masopust ve školní družině

Masopust je období před začátkem postní doby. Lidé se radují, veselí, užívají hojnosti jídla a pití.

25.únor byl také v naší družině dnem ve znamení masopustu. Děti si ráno přinášely své karnevalové kostýmy do družiny a po ukončení vyučování nastala ta správná chvíle. Převlékání do masek, úprava kostýmů i nějaké malování na obličej.

Po krátkém uvítání se při hudbě masky slavnostně představily a řekly pár slov o své profesi. Následovalo několik tanečků, občerstvení a pokračovaly soutěže – prolézání pod lanem, pexeso, namotávání bonbónů na tužku, zvuky zvířat, židličkový tanec… Největší úspěch měl tradiční tanec s balónky, které si děti po ukončení karnevalu odnesly domů.

A co by to byl za karneval bez tomboly? Všichni se na ni od začátku moc těšili a byli zvědaví, co si vylosují. Den ve znamení veselí utekl jako voda a všichni odcházíme spokojeni domů. Tak zase za rok, masopuste!

Děkuji všem rodičům, kteří dětem připravili krásné masky a tombolu. Děkuji také paní asistence Marii Bartálové, Sáře Blažejové, Valentýně Rygarové a Elišce Čapkové za pomoc při zdárnému průběhu celého odpoledne.

                                                                                                                   Vladimíra Pavková

 

Jazyk webu
Připravujeme
Žádné události
Kalendář
Září 2023
Po Út St Čt So Ne
« Srp    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.