Listopad v 2. oddělení ŠD

Listopad dostal jméno podle listí, které dětem dopřálo při dovádění ve školním lesíku. Pokud nám počasí přálo, chodili jsme co nejvíce na školní hřiště a školní zahradu. Nejvíce děti zaujalo spadlé listí, z kterého si stavěly bunkry, hrály si na schovávanou, tvořily různé objekty. Na průlezkách si zacvičily, protáhly se a zasoutěžily si.

Protože se nám blíží očekávané vánoční svátky a dílničky, dali jsme se do práce. Povídali jsme si o adventu a hlavně o dárcích pro blízké. Prvním dárkem jsme začali a byl to svícen, který jsme zhotovili z použitých CD. Vánoční výzdobu musí také zkrášlit andělíček, kterého děti vyrobily z dřevěného polínka a barevného papíru.

Pokračovali jsme dále v tvorbě  pohádky O perníkové chaloupce, kterou děti vystříhaly, perníkově namalovaly a slepily v opravdickou chaloupku. Dále plnily pohádkové úkoly – seznámily se s babou Jagou, toulaly se lesní cestičkou, zahrály si slepou bábu a různé hry.

Družinové odpoledne nám vyplnil náš talentovaný houslista Viktor, který nás seznámil se svým hudebním nástrojem. Byly to housle. Nástroj nám nejdříve popsal, pak zahrál a také hezky zazpíval. Viktor byl odměněn velkým potleskem.

Ve školní družině si děti stavěly z kostek, z lega a také uvařily něco k snědku v kuchyňce. Hráli jsme soutěživé hry, bingo a také různé smyslové hry. V tělocvičně jsme si zahráli míčové hry, zaběhali a zasoutěžili.

Vladimíra Pavková