Listopad v 2. oddělení ŠD

Po vyplutí na další ostrov celoroční hry nás na otevřeném moři zastihl silný vítr a prudká bouře, naše lodě ztroskotaly na pustém ostrově. Více jak polovina všech posádek onemocněla. Vzhledem k tomu, co se nám při plavbě přihodilo, nazvaly jsme tento ostrov zdravotním.

Naučili jsme se ošetřit ránu, jednoduché zavázání poranění, hovořili o úrazech, o zdravé výživě, zkoušeli jsme volat záchranné službě – popis nehody, zranění atd. Také si děti prohlédly kufřík první pomoci, který si pak vyrobily z barevného papíru. Milým překvapením byla návštěva paní učitelky J. Buchtové, která dětem povyprávěla o první pomoci. Zároveň jim předvedla na maketě lidského těla masáž srdce a dýchání z úst do úst při vážném zranění. Každý si vyzkoušel masáž srdce.

Na svátek sv. Martina si děti upekly martinské rohlíčky plněné ořechy. Moc se jim povedly a těší se zase na další pečení. Protože Martin nepřijel na bílém koni, děti si zkusily alespoň poskládat koně z papíru. Koncem měsíce jsme se vrhli na výzdobu školy. Čekaly nás totiž vánoční dílničky, na které se děti moc těšily. A protože zima nám již nastává, vyrobili jsme zimní královnu a zimní víly, které nám zdobí naši chodbu.

Čekáním na Mikuláše a čerty si děti zpestřily svým výrobkem. Vyrobily si čerta a budou netrpělivě očekávat nějaké překvapení. Také si samy vyrobily a vymalovaly velké peklo.

Vyhodnotili jsme soutěž v pexesu. Zvítězil Martin Dřevěný, druhé místo obsadil Vojtěch Salajka, třetí místo patří Terezii Křížové. Za pěkné umístění převzali diplom a malou odměnu. Pokud bylo sychravé počasí, v družině jsme odpočívali při četbě vánočních příběhů a při povídání o vánočním čase. Děti hrály deskové hry, stavěly z lega, malovaly, hrály si v kuchyňce a také s panenkami. V tělocvičně jsme se protáhli na lanech, zahráli si  míčové hry.

Vladimíra Pavková, vychovatelka

 

Jazyk webu
Czech CS English EN Ukrainian UK
Kalendář
Leden 2023
Po Út St Čt So Ne
« Pro    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.