Listopad v 2. oddělení ŠD

Měsíc listopad děti zahájily další významnou budovou pro naši obec, a to je pošta. Nejdříve jsme si popovídali, jaký význam pro všechny občany má pošta a kde se nachází. Společně jsme zhlédli dokument, jakým způsobem se doručovaly dopisy dříve. A také děti zaujala „Pošťácká pohádka“, na kterou jsme se podívali na youtube. Děti si navrhly svoji poštovní známku, složily si dopisní obálku a nalepily svoji známku. Všechny dopisy putovaly do poštovní schránky, kterou jsme měli ve školní družině. Psaní dopisů nepatřilo jenom spolužákům, dopisy dostaly i paní kuchařky, paní učitelky, rodiče…

V rámci našeho celoročního programu jsme navštívili poštu. Děti se před poštou dozvěděly, jakou má otvírací dobu, prohlédly si znak a poštovní schránku. Po domluvě s paní vedoucí děti navštívily vnitřní prostory pošty. Vše si důkladně prohlédly, paní vedoucí dětem řekla zajímavé informace o provozu pošty. Některé děti ještě nikdy nebyly na poště a prohlídka je velmi zaujala. Během cesty jsme opět zjistili, ve kterém domě bydlí kamarádi a poznávali bojanovské ulice. Vycházku jsme společně zakončili na dětském hřišti.

Protože se blíží vánoční čas, děti zahájily svou práci vánočními výrobky. Z lité keramické hlíny si každý odlil do formy vánoční zvonek, který si po vypálení naglazují. Vyrábíme také lucerničky z plechovky, kterou si natřely. Letos dostaly malý úkol tatínkové, kteří s pomocí svých ratolestí vyvrtají do plechovky vánoční motivy. Pro Mikuláše si děti šijí mikulášskou botu a budou čekat, jestli jim něco nadělí. Chodbu krášlí zimní a vánoční výzdoba, kterou s dětmi vytvořila praktikantka Adéla Bílíková. Všechny děti se zapojily a musím je pochválit za šikovnost.

Družinový odpolední čas jsme věnovali hrám na koberci, stavění z Lega, zábavě s panenkami a také hře na restauraci. V tělocvičně si děti zahrály míčové hry, florbal a děvčata skákala přes švihadla. Pokud nám počasí dovolilo, chodili jsme na školní zahradu, do lesíku.

Vladimíra Pavková

Připravujeme
Žádné události
Kalendář
Leden 2022
Po Út St Čt So Ne
« Pro    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.