Listopad v 2. oddělení ŠD

Měsíc listopad děti zahájily další významnou budovou pro naši obec, a to je pošta. Nejdříve jsme si popovídali, jaký význam pro všechny občany má pošta a kde se nachází. Společně jsme zhlédli dokument, jakým způsobem se doručovaly dopisy dříve. A také děti zaujala „Pošťácká pohádka“, na kterou jsme se podívali na youtube. Děti si navrhly svoji poštovní známku, složily si dopisní obálku a nalepily svoji známku. Všechny dopisy putovaly do poštovní schránky, kterou jsme měli ve školní družině. Psaní dopisů nepatřilo jenom spolužákům, dopisy dostaly i paní kuchařky, paní učitelky, rodiče…

V rámci našeho celoročního programu jsme navštívili poštu. Děti se před poštou dozvěděly, jakou má otvírací dobu, prohlédly si znak a poštovní schránku. Po domluvě s paní vedoucí děti navštívily vnitřní prostory pošty. Vše si důkladně prohlédly, paní vedoucí dětem řekla zajímavé informace o provozu pošty. Některé děti ještě nikdy nebyly na poště a prohlídka je velmi zaujala. Během cesty jsme opět zjistili, ve kterém domě bydlí kamarádi a poznávali bojanovské ulice. Vycházku jsme společně zakončili na dětském hřišti.

Protože se blíží vánoční čas, děti zahájily svou práci vánočními výrobky. Z lité keramické hlíny si každý odlil do formy vánoční zvonek, který si po vypálení naglazují. Vyrábíme také lucerničky z plechovky, kterou si natřely. Letos dostaly malý úkol tatínkové, kteří s pomocí svých ratolestí vyvrtají do plechovky vánoční motivy. Pro Mikuláše si děti šijí mikulášskou botu a budou čekat, jestli jim něco nadělí. Chodbu krášlí zimní a vánoční výzdoba, kterou s dětmi vytvořila praktikantka Adéla Bílíková. Všechny děti se zapojily a musím je pochválit za šikovnost.

Družinový odpolední čas jsme věnovali hrám na koberci, stavění z Lega, zábavě s panenkami a také hře na restauraci. V tělocvičně si děti zahrály míčové hry, florbal a děvčata skákala přes švihadla. Pokud nám počasí dovolilo, chodili jsme na školní zahradu, do lesíku.

Vladimíra Pavková

Jazyk webu
Czech CS English EN Ukrainian UK
Připravujeme
Žádné události
Kalendář
Říjen 2022
Po Út St Čt So Ne
« Zář    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.