Listopad v 1. oddělení ŠD

Po krátké přestávce jsme se opět s dětmi sešly ve školní družině. Bylo to setkání radostné, i když každá ze tříd měla svoji místnost. Střídaly se vždy po týdnu ve své kmenové třídě a ve školní družině. Nic nám tedy nebránilo, abychom pokračovali v naší Cestě časem a dokončili první zastávku. Jedním z úkolů bylo ukončit „Turnaj dinosaurů“. Nakonec díky rozdělení z toho byly turnaje dva. Ve třídě 2. B zvítězil Vilém a v 2. A byli vítězové dva, Tomáš a Klárka. Všichni účastníci finále bojovali s velkou chutí a podle pravidel. A všem blahopřejeme.

Dvě byly také pravěké jeskyně, do kterých děti malovaly obrázky uhlíky z ohně. Trošku se u toho ušpinily, ale to nevadilo, protože se mohly umýt, což pravěcí lidé většinou nemohli. Pak už zbývalo jen dokončit pracovní listy, na kterých děti poznávaly různé dinosaury, vybarvovaly mamuta a kreslily pravěkého člověka, slepovaly obrázky dinosaurů a dokončovaly dinosauří masky. Některé byly opravdu děsivé. Na závěr za splněné úkoly dostaly děti obrázky, které si nalepily do pracovní knížky.

Společně jsme tvořili zimní stromořadí a přáli si, aby napadl sníh, ale to se nám nevyplnilo. Škoda. Počasí bylo spíše jarní a tak jsme chodili na školní zahradu, pozorovali stromy, dováděli v lesíku na lanech, skládali obrázky z kaštanů. Velkou zábavou byly hry se spadanými listy. Ty děti vždy zaujmou.

Velkým překvapením pro nás bylo vystoupení hudební skupiny. Členové skupiny byli Kryštof, Adam a Filip. Vystoupení se dětem moc líbilo a koncert končil společným zpěvem. Další překvapení si pro děti připravila Natálka. Byla to soutěž ve hledání obálek v družině a plnění úkolů, které v nich byly ukryty. Společné listopadové dny nám rychle uběhly a my jsme se už těšili na prosinec plný příprav na nejkrásnější svátky v roce.

Marta Jašková, vychovatelka