Listopad v 1. oddělení ŠD

Měsíc listopad jsme přivítali dopisem od našich kamarádů ze školní družiny z Bystřice pod Hostýnem. Psali nám o tom, co všechno v družině dělají, poslali různé zajímavosti o jejich kraji a rovněž záložky do knížek, které pro nás vyrobili. Dopis přečetla Kateřina, ve druhé třídě už umíme přece číst. Také jsme zahájili další etapu naší celoroční hry – Za domácími mazlíčky a Jehličnatými stromy.

Svatého Martina jsme si připomněli společnými obrázky. Jen škoda, že s sebou 11.11. nepřivezl sníh. Protože v měsíci listopadu nás čekala první adventní neděle a s ní těšení na nejhezčí svátky v roce, pustili jsme se do vyrábění dárků z keramické hlíny.  Ale to není jenom tak, vyrobit anděla a andělská křídla z hlíny. Je potřeba je vypálit, glazovat a znovu vypálit. A pak je ještě dozdobit, ale to nás čeká až tento měsíc. V prosinci k nám do školy a družiny přijde Mikuláš. Připravili jsme si pro něj jako překvapení anděla. Snad nám za něj přinese do družiny alespoň malou nadílku.

O domácích mazlíčcích nám přijíždějí vyprávět a hlavně je ukázat lektorky z Ekocentra Dúbrava z Hodonína. Společně s dětmi plníme různé pracovní listy. Vyhlásili jsme turnaj v pexesu-Domácí mazlíčci. Finále pak bude probíhat v prosinci.

Při společném povídání na koberci nám kamarádi ukazují zajímavosti. A protože máme stále něco nového, velmi oblíbenou se stala módní přehlídka v družině. Pokud nám počasí dovolilo, alespoň na chvilku jsme vyběhli na školní zahradu. Děti také rády sportují v tělocvičně. A nejvíce je baví, kluky i holky, taneční chvilky podle televize.

Marta Jašková, vychovatelka 

 

Jazyk webu
Kalendář
Prosinec 2023
Po Út St Čt So Ne
« Lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.