Leden v 2. oddělení ŠD

Po vánočních prázdninách jsme se společně zase všichni sešli ve školní družině plni elánu a zážitků. Děti se chtěly pochlubit, jaké dárky jim přinesl Ježíšek, jak prožily vánoční svátky. Poznávaly také pravidla nových společenských her, hrály si s novými hračkami, které dostaly ve školní družině. Některé hry a hračky si přinesly do družiny ukázat svým spolužákům a kamarádům.

Výroba obrázků příchodu tří králů zahájila naši činnost ve školní družině, která pokračovala zimními obrázky. V pátek 7. ledna bylo vyhlášeno sčítání ptáků, kterého se zúčastnily děti ze školní družiny. Každý měl za úkol spočítat všechny ptáky, kteří létali kolem naší školy. To byly počty!

V rámci celoroční hry jsme si společně vyprávěli o základních prodejnách v Dolních Bojanovicích – jak se chovat v prodejně, jak nakupovat, v které prodejně koupíme určité zboží… Během vycházky jsme navštívili prodejnu potravin Coop. Děti si přinesly do družiny obaly od různého zboží a hrály si na obchod. Nakupovaly, prodávaly, platily v pokladně….

Dále nás čekalo správné chování a stolování v restauraci. Děti si vyrobily prostírání, na kterém jsme se učili stolovat. Když jsme byli u stolování, děti dostaly nápad si zase něco ukuchtit. Společně jsme se domluvili na pizze. Paní vychovatelka nakoupila vše potřebné a dali jsme se dopečení. Úžasné!

Během celého měsíce jsme co nejvíce navštěvovali tělocvičnu. Procvičovali jsme postřeh, rychlost, cvičení ve dvojicích, hry s míčem, cvičení na lanech. V družině zase děti hrají stolní fotbálek, staví se stavebnicemi Lego, staví domky ze dřeva,  vaří v kuchyňce, v domečku pro Barbie.

Vladimíra Pavková