Leden v 1. oddělení ŠD

Po vánočních prázdninách jsme se sešli v družině plní radostných zážitků z dárků a setkání. První dny patřily čtení našich přání Ježíškovi, které jsme psali před odchodem na prázdniny. Některé se nám splnily a některé ještě na svá splnění čekají. Také jsme si řekli podle rozkvetlých větviček Barborky, které měsíce pro nás budou šťastné, a vyprávěli jsme si o zážitcích z vánočních prázdnin. Děti přinesly do družiny dárky, které dostaly, aby je ukázaly kamarádům a povyprávěly o nich. Antonín a Martin nám předvedli své laboratoře. Proto se některé dny v družině nesly ve znamení „Hokusů pokusů“. Jedním z nich byl i pokus s výrobou krystalů, které jsou hodně podobné těm sněhovým. K tomu jsme si vyprávěli o krajích, kde leží sníh po celou dobu roku, a o zvířatech, která zde žijí. Společně ve skupinách děti vyráběly lední medvědy na kře. Teď nám zdobí chodby školy. Stejně jako ptáčci v krmítku. Při práci a tvoření jsme si povídali o tom, jaké ptáčky známe a jak bychom se o ně měli v zimě starat.

Velkou radost mají děti z našich již tradičních „čajových dýchánků“ a ochutnávky čajů. Při společných chvílích u čaje se něco dozvíme o druzích čajů, čím jsou pro nás prospěšné, jak bychom se měli chovat v restauraci a o základech stolování. Ale také o tom, co jsme zažili, co se nám líbí a co ne. Chtěla bych poděkovat všem rodičům, kteří nám posílají do družiny čaje a sladkosti k čaji.

Nezapomínáme ani na cvičení v tělocvičně. Velkou radost udělala dětem sněhová nadílka. A tak jsme využili jedno hezké slunečné odpoledne k hrám a pobytu na sněhu. Do družiny jsme se vrátili promočení, mokré ponožky pak zdobily topení u školní družiny, ale spokojení. K zahřátí nám pomohlo několik konvic teplého nápoje.

Čas ve školní družině trávíme hrami s kamarády- na řadu se dostanou stavebnice, skládačky, stolní hry, hádáním hádanek, vypracováváním pracovních listů. Staráme se i o naši kávu, které už vyrazily první lístky.

Marta Jašková

 

PS: Děti z naší družiny se zapojily k výzvě ostravské ZŠ, jejich družiny –  „ Cestování Lumpíka po družinách ČR“. Žáci v této školní družině mají maskota medvěda Lumpíka, který je dalším jejich družinovým kamarádem, a rozhodly se jej poslat na výlet po školních družinách. Do této výzvy se zapojilo 53 družin. Naše je pod číslem 41. S dětmi budeme Lumpíkovu cestu sledovat a těšit se, až doputuje na návštěvu k nám do Dolních Bojanovic :o).

 

Jazyk webu
Czech CS English EN Ukrainian UK
Připravujeme
Žádné události
Kalendář
Říjen 2022
Po Út St Čt So Ne
« Zář    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.